Najlepšie proteínové tyčinky na trhu 2024 - test kvality!

Proteínové tyčinky môžu byť skvelým občerstvením na cestách, v aute alebo keď ste jednoducho hladní a nechcete jesť nezdravé sladkosti plné jednoduchých cukrov. Ako to však pri podobných doplnkoch býva, nie všetky sú kvalitné a vhodné.

Preto sme sa rozhodli zostaviť náš rebríček najlepších proteínových tyčiniek dostupných na trhu

15 najlepších proteínových tyčiniek (v súčasnosti)

Poradie Obrázok Produkt Hlavné výhody Cena Informácie
1. Prom-IN Pure Bar Prom-IN Pure Bar 250 kcal, 3 lahodné príchute, od 49 CZK € 1,98 - € 2,28
2. SmartFuel protein bar SmartFuel protein bar 218 kcal, K dispozícii je 7 príchutí, Od 2 euro € 1,96
3. Czech Virus Protein Bar Czech Virus Protein Bar 160 Kcal, 3 skvelé príchute, od 44 Kč € 1,78
4. One Protein Bar One Protein Bar 230 kcal, 16 neodolateľných príchutí, od 59 Kč € 2,01
5. BiotechUSA Zero Bar BiotechUSA Zero Bar 188 kcal, 11 príchutí, od 39 Kč € 1,40 - € 2,20
6. Vilgain Protein bar Vilgain Protein bar 218 kcal, K dispozícii je 5 príchutí € 1,29
7. Quest Bar Quest Bar približne 200 kcal, 17 skvelých chutí, od 55 CZK € 2,72
8. Extrifit EXXE Protein Bar Extrifit EXXE Protein Bar 200 kcal , 4 príchute, od 59 Kč € 1,60 - € 2,26
9. Reflex Nutrition R-Bar Reflex Nutrition R-Bar 211 kcal, 5 skvelých chutí, od 69 Kč € 1,85
10. MyProtein My Bar Zero MyProtein My Bar Zero približne 200 kcal , 11 príchutí, od 49 CZK
11. GymBeam Protein PureBar GymBeam Protein PureBar 200 kcal , K dispozícii sú 4 príchute, od 39 Kč
12. Amix Low-Carb 33% Protein Bar Amix Low-Carb 33% Protein Bar 242 kcal, 10 príchutí, od 39 Kč € 1,36 - € 2,00
13. Extrifit Hydro Protein Bar 31% Extrifit Hydro Protein Bar 31% 336 kcal, 2 príchute, od 42 Kč € 1,82
14. Barebells Protein Bar Barebells Protein Bar 200 kcal, 5 príchutí , 59 Kč € 1,99 - € 2,56
15. Nutrend Deluxe Protein Bar Nutrend Deluxe Protein Bar 216 kcal, 6 skvelých príchutí, od 41 Kč € 1,56 - € 2,00
16. Nutrend Excelent Protein Bar Nutrend Excelent Protein Bar 170 kcal, 11 príchutí, od 25 Kč € 1,02 - € 1,30

Podrobné porovnanie proteínových tyčiniek

Víťazom nášho rebríčka sa celkom oprávnene stala tyčinka Essential Pure Bar od spoločnosti Prom-IN. Táto lahodná proteínová tyčinka je dostupná v troch príchutiach (prírodné kakao, pistácie a vanilka s chia), neobsahuje zbytočné množstvo sacharidov a je dostupná za príjemnú cenu.

hlavné body
Výhody:
 • Skvelé ingrediencie
 • Dobrá cena
 • Neobsahuje konzervačné látky
 • Až 20 g bielkovín na porciu
 • Zdrojom tuku sú mandle
V jednej tyčinke (65 g) nájdete:

Kakaová príchuť

65 g (1 ks)

energetická hodnota 1050 kj/ 250 kcal
tuky 10,4 g
- z ktorých sa nasýti 3,9 g
sacharidy 17 g
- z toho cukry 3,1 g
proteín 20 g
soľ 1,3 g

Základom tejto proteínovej tyčinky je bielkovinový komplex, ktorý je kombináciou mliečneho ultra a mikrofiltrovaného srvátkového koncentrátu s micelárnym kazeínom. Táto zmes je obohatená o rozpustnú vlákninu, mandľové maslo, glycerín a glykozidy steviolu.

Kto ho vyrába:

Výrobcom tyčinky Essential Pure Bar je skúsená spoločnosť Prom-IN, ktorá je na českom trhu od roku 1976. Ich výrobky prešli mnohými reformami, aby vyhovovali všetkým športovcom a neobsahovali žiadne zbytočné alebo neúčinné látky. V kombinácii s absolútne vynikajúcou cenou získate doplnky, ktoré sa pravidelne umiestňujú na popredných miestach nielen našich rebríčkov.

Naše hodnotenie
Tyčinka Prom-IN Pure Bar je ideálnou náplňou vždy, keď potrebujete doplniť energiu. Chuť rozhodne nie je zlá, ale treba povedať, že ani zázrak. Za najlepšiu sme považovali pistáciovú príchuť, ktorá bola výrazne silnejšia ako ostatné varianty, ktoré boli naopak občas trochu nevýrazné. Konzistencia tyčinky je pomerne trochu prášková, čo samozrejme nie je medzi proteínovými tyčinkami nič nezvyčajné. Ako rýchla desiata na cesty je však ideálna. Podrobnejšie sa tyčinke budeme venovať v samostatnej recenzii na tyčinku Prom-IN Pure Bar.
ZÁVEREČNÉ HODNOTENIE

Na tyčinku Essential Pure Bar sa nemôžeme absolútne sťažovať. Prvotriedne zloženie a dobrá cena sú dva najdôležitejšie aspekty, ktoré treba pri výbere proteínovej tyčinky sledovať. A spoločnosť Prom-IN týmto produktom dokázala, že nemá konkurenciu ani v oblasti proteínových tyčiniek.

Ak si chcete zaobstarať kvalitný proteínový snack, napríklad na cesty, tu je tá najlepšia voľba.

Edit 23.11.2018 - Práve sme uverejnili podrobnú recenziu tyčinky Pure Bar, môžete si ju prečítať tu.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 1,98
Cena:  € 1,99
Cena:  € 2,28

2. SmartFuel protein bar

SmartFuel protein bar

Hoci proteínová tyčinka SmartFuel nie je na trhu príliš dlho, už si stihla získať veľké množstvo spokojných zákazníkov. Jedna tyčinka obsahuje 20 g bielkovín a poriadnu dávku orieškov. Napriek veľmi kvalitnému zloženiu a pomerne vysokej gramáži si zároveň drží prekvapivo nízku cenu, čo je samozrejme obrovské plus.

 

Hlavné body:
Výhody:
 • Výhodná cena
 • Vynikajúce zloženie
 • Skvelá chuť
 • Príjemná konzistencia
Nevýhody:
 • Mierne vyšší obsah sacharidov
V jednej tyčinke nájdete (príchuť škoricovej rolky s bielou čokoládou):

Kalorie

218 kcal

Tuky

9,9 g

- z toho nasycené mastné kyseliny

3,4 g

Sacharidy

7,7 g

- z toho cukry

1,5 g

Vláknina

13,8 g

Bílkoviny

20 g

Sůl

0,1 g

Základ tyčinky tvoria srvátkové bielkoviny a micelárny kazeín. Obsahuje aj orechy (zvyčajne mandle a kešu) a každá tyčinka obsahuje približne 11 gramov rozpustnej kukuričnej vlákniny. Všetky použité zložky sú vysoko kvalitné a neobsahujú žiadne kontroverzné sladidlá ani farbivá. Oceniť musíme najmä vysoký obsah bielkovín a vlákniny, vďaka ktorým vás tyčinka zasýti na prekvapivo dlhú dobu.

Kto ju vyrába:

SmartFuel je česká značka športových doplnkov, ktorú vlastní internetový obchod Fitness007. Spoločnosť patrí už dlhé roky k najpredávanejším doplnkom výživy a teraz prišla na trh s vlastným radom výživových doplnkov. Značka SmartFuel sa vyznačuje výborným pomerom ceny a kvality, vďaka čomu si získava čoraz viac priaznivcov. S jej výrobkami ste sa už mohli stretnúť v našom porovnaní najlepších srvátkových proteínov alebo v našom rebríčku najlepších spaľovačov tukov.

Naše hodnotenie
Milovníci netradičných chutí si určite vychutnajú proteínovú tyčinku SmartFuel. K dispozícii je v príchutiach ako brownie so soľou a horkou čokoládou alebo biela čokoláda so soľou. Hoci sa tieto kombinácie môžu zdať trochu zvláštne, v konečnom dôsledku chutia naozaj skvele. Vysoký podiel orechov v príchutiach je veľmi výrazný, čo treba považovať za pozitívum. Ak hľadáte dokonale vyváženú tyčinku s výbornou chuťou a skvelým zložením, určite ste našli tú správnu. Tyčinky sú navyše prekvapivo sýte, aj keď nie sú príliš veľké. Pre viac informácií neprehliadnite našu samostatnú recenziu tyčinky SmartFuel Protein.
Závěrečné zhodnocenie

Proteínová tyčinka SmartFuel patrí v súčasnosti medzi najlepšie proteínové tyčinky na trhu. Má veľmi kvalitné ingrediencie, vynikajúce nutričné hodnoty a navyše skvele chutí a nestojí vás veľa peňazí. Vďaka vysokému obsahu bielkovín a vlákniny vás dokáže celkom slušne zasýtiť, a preto je skvelou voľbou pre každého, kto hľadá kvalitnú proteínovú tyčinku za výhodnú cenu.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 1,96

3. Czech Virus Protein Bar

Czech Virus Protein Bar

Tretie miesto v našom rebríčku právom patrí relatívne novým proteínovým tyčinkám od spoločnosti Czech Virus.

Oplývajú kvalitnými surovinami, prvotriednymi výživovými hodnotami a v neposlednom rade skvelou chuťou. A keď k tomu všetkému pridáte veľmi príjemnú cenu, za ktorú sú tyčinky dostupné, získate jednu z najlepších tyčiniek na trhu.

 

hlavné body
Plusy:
 • Výnimočne dobré zloženie
 • Skvelá chuť
 • Príjemná cena
 • Obsahuje minimum cukrov, ale veľa vlákniny a bielkovín
 • K dispozícii v troch skvelých príchutiach inšpirovaných obľúbenými orechovými maslami
Nevýhody:
 • Tyčinka má len 45 g (takže obsah bielkovín v jednej tyčinke je len približne 12 g)
V jednej tyčinke (45 g) nájdete:
  Hodnoty v 45g
Kalórie 158,54 kcal
Proteín 12,56 g
Tuk 6,17 g
- z toho nasýtené 5,09 g
Soľ  
Sacharidy 4,73 g
- z toho cukry 1,53 g
Vlákno 20,25 g

Suroviny použité pri výrobe tejto tyčinky sú naozaj kvalitné. Základ tyčinky tvorí rastlinná vláknina, srvátkový proteín a veľké množstvo orechov (konkrétny druh sa líši v závislosti od príchute tyčinky). Táto zmes je ďalej obohatená o glycerín, ktorý pôsobí ako zvlhčovadlo, slnečnicový lecitín a sukralózu.

Kto ho vyrába:

Tieto proteínové tyčinky vyrába známa spoločnosť Czech Virus, ktorú preslávil kontroverzný kulturista Filip Grznár a jeho bývalý sparingpartner Pavel Beran. Od roku 2012, keď sa v hlavách tvorcov zrodila prvá myšlienka, sa spoločnosť pýši kvalitnými výrobkami bez zbytočnej chémie.

Medzi sponzorovanými športovcami sú okrem Filipa a Pavla aj Aleš Bursa a Jiří Tkadlčík. Všetky suroviny, ktoré spoločnosť Czech Virus používa pri výrobe svojich produktov, pochádzajú z EÚ.

Naše hodnotenie
Proteínové tyčinky od spoločnosti Czech Virus sa môžu pochváliť veľmi príjemnou mäkkou konzistenciou, ktorá je úplne odlišná od tvrdej konzistencie typickej pre lacnejšie tyčinky. Čo sa týka chuti, naše dojmy sa výrazne líšia v závislosti od konkrétnej príchute. Napríklad taká Coconela nás úplne očarila, pretože kokosová príchuť v nej bola veľmi výrazná a výborne sa dopĺňala s ostatnými príchuťami v tyčinke. Na druhej strane Caramela bola oveľa menej výrazná a veľmi nás nepotešila. Za zmienku stojí aj to, že balenie tyčiniek je pomerne malé, takže vás veľmi nezasýti. Viac si o tom môžete prečítať v samostatnej recenzii na Czech Virus.
ZÁVEREČNÉ HODNOTENIE

Tento výnimočný bar si zaslúži druhé miesto. Použité suroviny sú vysoko kvalitné, cena je primeraná a chuťový zážitok, najmä v prípade Coconella, je úplne úžasný.

Ako som už spomínala v samostatnej recenzii, v porovnaní s inými tyčinkami nie sú také tuhé, ale ich konzistencia je krásne jemná. Nevýhodou je však veľmi malé balenie, takže ak uvažujete o kúpe, určite si ich kúpte viac.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 1,78
Cena:  € 1,78 -17%

Hľadáte proteínovú tyčinku, ktorá bude mať skvelé nutričné hodnoty a zároveň bude chutiť úplne báječne? Môžete prestať hľadať, pretože ONE Bar je práve takýto bar.

A preto si v našom porovnaní zaslúži tretie miesto. Obsahuje minimum jednoduchých cukrov, žiadne transmastné kyseliny ani lepok, ale nájdete v ňom poriadnu porciu bielkovín prvotriednej kvality. A aby toho nebolo málo, je k dispozícii v 16 príchutiach. Jednoducho neodoláte!

najdôležitejšie informácie
Výhody:
 • K dispozícii v 16 úplne úžasných príchutiach
 • 21 g bielkovín prémiovej kvality
 • Neobsahuje trans-tuky ani lepok
 • Má minimum jednoduchých sacharidov
Nevýhody:
 • Vysoká cena
 • Obsahuje palmový alebo palmojadrový olej
V jednej tyčinke (60 g) nájdete:
Tabuľka výživy:
60 g
Energetická hodnota
961 kJ / 230 kcal
Tuky
9 g
Sacharidy
22 g
- z toho cukry
1 g
Vlákno
9 g
Proteín
21 g
Soľ *
125 mg
Cholesterol
10 mg

Základom tyčinky ONE Bar je patentovaná zmes bielkovín pozostávajúca z izolátu srvátkovej bielkoviny a izolátu mliečnej bielkoviny. Výrobok obsahuje aj izomalto-oligosacharidy, ktoré sú zdrojom rastlinnej prebiotickej vlákniny, maltitol, glycerín, tapiokový škrob, emulgátor, uhličitan vápenatý, soľ a sukralózu na sladenie. Ostatné zložky sa líšia v závislosti od zvolenej príchute.

Kto ho vyrába:

ONE Bar vyrába obľúbená spoločnosť Oh Yeah! Nutrition, ktorá je dcérskou spoločnosťou ISS Research. Tento výrobca sa zameriava výlučne na proteínové tyčinky, ale na výsledkoch je to naozaj vidieť! Úplne prvým produktom bol Oh Yeah! Protein Bar 85g, ktorá sa stala celosvetovým bestsellerom. Nasledovali ďalšie, rovnako úspešné produkty. Jednou z nich je One Bar 60g, ktorá je nepochybne jednou z najchutnejších a najlepších proteínových tyčiniek vo svojej kategórii.

Naše hodnotenie
Proteínová tyčinka One Protein Bar nemá z hľadiska chuti takmer žiadnu konkurenciu. Jej chute sú dokonale zladené a vďaka vynikajúcej konzistencii si ju zaručene vychutnáte. Napríklad variant Cookies&Cream obsahuje malé kúsky sušienok, vďaka ktorým je výsledná chuť úplne úžasná. Rovnako nás potešila aj príchuť čučoriedok, ktorá na rozdiel od väčšiny ovocných príchutí nemala žiadnu umelú pachuť a chutila naozaj prirodzene. Vďaka svojej hmotnosti vás tiež celkom ľahko zasýti, aj keď je pravda, že ak ste naozaj hladní, proteínového prášku sa jednoducho nenasýtite. Ako desiata na cesty však poslúži dobre. Podrobnejšie sa tyčinke budeme venovať v samostatnej recenzii na One Bar.
ZÁVEREČNÉ HODNOTENIE

Keby bola chuť jediným dôležitým aspektom, ani na chvíľu by som sa nezamyslel a umiestnil by som ONE Bar na prvé miesto. Ale bohužiaľ to tak nie je. Táto tyčinka je veľmi chutná, vyskúšala som niekoľko príchutí a zakaždým ma zaujala, na druhej strane obsahuje pomerne veľa prídavných látok vrátane palmového oleja. A to pri bare, za ktorý zaplatíte necelých 60 Kč, kazí celkový dojem.

Napriek tomu ho môžem odporučiť len vtedy, ak hľadáte chutnú záchranu počas prísnej diéty.

Edit 6.6.2019 - Práve sme uverejnili podrobnú recenziu One Baru, ktorú si môžete prečítať tu.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 2,01 -25%

5. BiotechUSA Zero Bar

BiotechUSA Zero Bar

Štvrté miesto v našom rebríčku patrí tyčinke Zero Bar od spoločnosti BioTech. Táto proteínová tyčinka má 22,5 g bielkovín na porciu, skvelú cenu a 11 dokonale vyvážených príchutí.

A čo je vôbec najlepšie? Neobsahuje žiadny cukor.

najdôležitejšie informácie
Výhody:
 • 45% obsah bielkovín
 • Úplne bez cukru
 • K dispozícii je 11 príchutí
 • Skvelé občerstvenie na cestách
 • Obsahuje veľké množstvo vlákniny
Nevýhody:
V jednej tyčinke (50 g) nájdete:
  v 50 g (jedna tyčinka)
Energetická hodnota 787 kJ / 188 kcal
Tuk (z toho nasýtené mastné kyseliny) 7,5 g (2,5 g)
Sacharidy (z toho cukry) 6 g (0 g)
Vlákno 6 g
Proteín 22,5 g
Soľ 0,34 g
Vitamín E 4,2 mg

Najväčšie zastúpenie v tejto tyčinke má ZeroProtein Blend, ktorý kombinuje srvátkový proteínový izolát, mliečny proteínový izolát a vaječný bielok. Táto zmes je obohatená o kokosový tuk, fruktooligosacharidy, glycerol, sladidlá (maltitol, sukralóza a glykozidy steviolu) a chrumkavé časti z hydrolyzovaného sójového izolátu a srvátkového koncentrátu.

Kto ho vyrába:

Spoločnosť BioTech je jedným z najväčších distribútorov výživových doplnkov vôbec. Táto spoločnosť sa spolieha na viacfázové testovanie výrobkov, aby uistila svojich zákazníkov, že všetky výrobky sú vysoko kvalitné a neobsahujú škodlivé prísady.

Výrobky prešli európskymi aj americkými testovacími podmienkami, takže sa na ich výsledky môžete plne spoľahnúť.

Naše hodnotenie
Absencia cukru, ktorou sa Zero Bar pýši, je skvelá z hľadiska zloženia, ale bohužiaľ sa odráža aj na chuti. Zatiaľ čo niektoré príchute sú veľmi podarené, iné nás naozaj sklamali. Príkladom vtipnej príchute môže byť jablkový koláč. Tento variant má príjemne jemnú konzistenciu a skutočne chutí ako jablkový koláč. Podobne musíme pochváliť aj príchuť Čokoláda a banán, hoci tá bola oveľa tvrdšia. Na druhej strane sme boli veľmi sklamaní po ochutnaní malinového variantu, ktorý bol naozaj veľmi umelý. Viac informácií o tyčinke vrátane recenzií ostatných príchutí nájdete v našej samostatnej recenzii tyčinky BiotechUSA Zero Bar.
ZÁVEREČNÉ HODNOTENIE

Zero Bar je ďalšia skvelá proteínová tyčinka v našom rebríčku. Neobsahuje ani gram jednoduchých cukrov, ale obsahuje takmer 45 % vysoko využiteľných bielkovín.

Ak hľadáte skvelú a chutnú desiatu na cesty a horúce letné dni, Zero Bar je skvelým riešením.

Edit 23.11.2018 - Práve sme uverejnili podrobnú recenziu tyče Zero Bar, môžete si ju prečítať tu.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 1,40
Cena:  € 1,52
Cena:  € 2,20 -12%

6. Vilgain Protein bar

Vilgain Protein bar

Ďalšie miesto v našom rebríčku patrí proteínovej tyčinke od značky Vilgain, ktorá je v súčasnosti jednou z najobľúbenejších proteínových tyčiniek vôbec. A úprimne, niet sa čomu čudovať. Skvelá chuť v kombinácii so sofistikovaným zložením je jednoducho stávkou na istotu, ktorej je ťažké odolať. Jedinou nevýhodou môže byť mierne vyššia cena.

NAJDÔLEŽITEJŠIE INFORMÁCIE

Klady:

 • Dokonalá chuť
 • Skutočne nízky obsah sacharidov vo väčšine príchutí
 • Vysoký obsah vlákniny
 • Žiadne kontroverzné prídavné látky

Nevýhody:

 • Vysoká cena

V jednej tyčinke (60 g) nájdete:

Energetická hodnota

914 kJ / 218 kcal

Tuky

11 g

- z toho nasycené mastné kyseliny

3,4 g

Sacharidy

7,7 g

- z toho cukry

1,5 g

Vláknina

14 g

Bílkoviny

19 g

Sůl

0,1 g


Zdrojom bielkovín je tu mliečna bielkovina, ktorá v závislosti od príchute predstavuje približne 26-31 % zloženia. Z hľadiska výživovej hodnoty je najlepšia príchuť biela čokoláda/jantár, ktorá obsahuje najmenej sacharidov a najviac vlákniny. Veľkou výhodou je, že v zložkách nie sú žiadne kontroverzné prísady. Okrem vyššie uvedených mliečnych bielkovín sú zložkami aj kukuričná vláknina, mandle, biela čokoládová poleva, sladidlo erytritol, kokos, čakanková vláknina, glycerol a kakaové maslo.

Kto ho vyrába:
Nie je to tak dávno, čo ste sa mohli stretnúť s výrobkami Vilgain pod značkou Actin. Táto spoločnosť stojí za značkou Vilgain. Dôvodom zmeny názvu bola expanzia do zahraničia, ale inak sa výrobky tohto výrobcu vôbec nezmenili. Aktina ako takého snáď ani netreba nikomu predstavovať. V súčasnosti je jedným z najobľúbenejších výrobcov a predajcov športovej výživy v našej krajine.

Naše hodnotenie
Tyčinky Vilgain sú veľmi obľúbené, najmä vďaka svojej skvelej chuti. Rovnako ako pri väčšine svojich výrobkov vsadil výrobca najmä na jemné príchute, ktoré nie sú zbytočne presladené alebo umelé. Jednoznačne najpríjemnejším prekvapením bola príchuť škoricovej rolky, ktorá chutí takmer ako vianočné cukrovinky. Milovníci orieškov ocenia aj variant s nugátom a lieskovými orieškami, v ktorom sú oriešky naozaj veľmi výrazné. Chuť všetkých tyčiniek je veľmi prirodzená, čo určite nie je prípad konkurenčných výrobcov. Viac informácií si môžete prečítať v našej samostatnej recenzii proteínovej tyčinky Vilgain.
ZÁVEREČNÉ HODNOTENIE

Ak by som mala proteínovej tyčinke od spoločnosti Vilgain niečo vytknúť, bola by to cena. V porovnaní s konkurenciou sa pohybuje v pomerne vysokej cenovej kategórii, čo je jednoducho veľká nevýhoda. Ak však hľadáte skvelý chuťový zážitok a proteínovú tyčinku s veľmi podareným zložením, budete s ňou spokojní.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 1,29

Quest Bar sú dnes už takmer legendárne proteínové tyčinky, ktoré v našom rebríčku jednoducho nesmú chýbať.

Obsahujú minimum cukrov, ale nájdete v nich dostatok bielkovín. Ak k tomu pridáte skutočnosť, že si môžete vybrať z viac ako 17 úžasných príchutí, získate jednu z najlepších tyčiniek na trhu

najdôležitejšie informácie
Plusy:
 • Skvelé a aromatické chute
 • Nízky obsah sacharidov
 • Obsah takmer 35 % bielkovín
 • Prémiové ingrediencie (mandle, prebiotická vláknina, kokos, kešu oriešky,...)
Nevýhody:
 • Niektoré príchute obsahujú palmový olej
 • Vysoká cena
V jednej tyčinke (60 g) nájdete:
Mandľovo-vanilková príchuť 1 porcia (60 g)
Kalórie 210 kcal
Tuky 9 g
z toho nasýtené 0,5 g
z toho trans-tuky 0 g
Cholesterol 0 mg
Sodík 340 mg
Sacharidy 21 g
z toho vlákno 18 g
z toho cukry 1 g
Proteín 20 g

Základom každej tyčinky Quest je bielkovinový komplex pozostávajúci z izolátu mliečnej bielkoviny a izolátu srvátkovej bielkoviny. Ďalšie zložky sa líšia v závislosti od príchute, ktorú si vyberiete, ale vo väčšine prípadov nájdete v proteínovej tyčinke Quest aj mandle, kukuričnú prebiotickú vlákninu a morskú soľ.

Kto ho vyrába:

Spoločnosť Quest Nutrition spôsobuje revolúciu v odvetví zdravej výživy tým, že sa snaží vytvárať chutné produkty, ktoré spĺňajú náročné nutričné požiadavky tvrdo trénujúcich športovcov. V jej repertoári nájdete nielen obľúbené proteínové tyčinky, ale aj proteínové čipsy, rôzne druhy olejov, samotný proteín a mnoho ďalšieho.

Naše hodnotenie
Tyčinky Quest majú už dlho povesť najlepších proteínových tyčiniek na trhu. Hoci doba pokročila a mnohí konkurenční výrobcovia uviedli na trh vlastné tyčinky s vynikajúcou chuťou, tyčinky Quest Bar stále patria medzi tyčinky s najlepšou chuťou na trhu. Veľký podiel na tom má skvelá konzistencia a obsah kúskov sušienok, čokolády alebo dokonca javorového sirupu vo vnútri tyčiniek. Vďaka tomu je výsledná chuť tyčinky veľmi prirodzená a jednoducho lahodná. Napríklad variant Cookies n' cream pripomína menej sladké sušienky Oreo, čo jednoducho nemôžeme hodnotiť inak ako pozitívne. Pre viac informácií neprehliadnite našu samostatnú recenziu na tyčinku Quest Bar.
ZÁVEREČNÉ HODNOTENIE

Až na drobnosti nie je baru Quest Bar čo vytknúť. Ak vám nevadí priplatiť si za chuťový zážitok s veľkými výživovými hodnotami, potom nie je čo riešiť, pretože to bude pre vás tá najlepšia voľba.

Edit 6.9. - Práve sme uverejnili podrobnú recenziu legendárneho Quest Baru, ktorú si môžete prečítať tu.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 2,72

8. Extrifit EXXE Protein Bar

Extrifit EXXE Protein Bar

Aké by to bolo poradie, keby chýbali doplnky Extrifit? Exxe Protein Bar kombinuje 3 zdroje bielkovín, a to 90 % srvátkového izolátu, 90 % mliečneho izolátu a 80 % srvátkového koncentrátu.

V každej tyčinke nájdete 20 g bielkovín, 25 g vlákniny a len približne 2 g jednoduchých cukrov.

hlavné body
Výhody:
 • Skvelé ingrediencie
 • Vysoký obsah bielkovín a vlákniny
 • 4 absolútne lahodné príchute
 • Proteínová tyčinka vhodná pri diéte
Nevýhody:
 • Vysoká cena
V jednej tyčinke (65 g) nájdete:
  65 g (1 ks)
energetická hodnota 808 kJ/195 kcal
proteín 20 g
sacharidy 3 g
- z toho cukry 2,1 g
tuky 5,7 g
- z ktorých sa nasýti 3,6 g
vlákno 26 g
soľ 0,33 g

Proteínová tyčinka Exxe sa skladá zo srvátkového proteínového izolátu, mliečneho proteínového izolátu a koncentrátu, izomaltooligosacharidov (prebiotikum) a polydextrózy. Použité sladidlo je netoxická sukralóza.

Kto ho vyrába:

Spoločnosť Extrifit je na trhu od roku 2007 a stala sa popredným výrobcom športovej výživy v Českej republike. Všetky ponúkané doplnky sú špeciálne vyvinuté tak, aby vyhovovali všetkým silovým športovcom a kulturistom.

Víziou spoločnosti je vyrábať doplnky, ktoré účinne podporujú rast svalovej hmoty a sily a účinne bojujú proti podkožnému tuku. Všetky doplnky sú testované sponzorovanými športovcami - absolútnou špičkou tohto športového odvetvia v Českej republike - Vojtěch Koritenský, Tomáš Kašpar, Vlastimil Kužel a ďalší.

Naše hodnotenie
Proteínová tyčinka EXXE dlhodobo získava vynikajúce hodnotenia chuti, čo musíme potvrdiť z vlastnej skúsenosti. Problém tejto tyčinky však spočíva v konzistencii, ktorá závisí od teploty, pri ktorej tyčinku skladujete, takže je veľmi premenlivá. Kým v lete sa zvyčajne lepí na obal a pripomína skôr žuvačku ako tyčinku, v zime je pomerne tvrdá a ťažko sa hryzie. Ak však s tým počítate a máte možnosť ju pred konzumáciou trochu schladiť alebo zohriať, môžete sa týmto problémom vyhnúť. Z jednotlivých príchutí môžeme odporučiť najmä arašidový a karamelový variant, ale chybu neurobíte ani so žiadnym z ostatných variantov.
ZÁVEREČNÉ HODNOTENIE

Hoci sa proteínová tyčinka EXXE umiestnila až na šiestom mieste, jej kvalita je porovnateľná s prvými dvoma.

Bohužiaľ, veľkým problémom je cena, pretože málokto z nás chce investovať 60 Kč do jednej proteínovej tyčinky. Ak si chcete z času na čas dopriať niečo chutné na spestrenie svojho jedálnička, EXXE môže byť skvelou voľbou, ale na pravidelnú konzumáciu sa nevyplatí.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 1,60
Cena:  € 2,26

9. Reflex Nutrition R-Bar

Reflex Nutrition R-Bar

R-Bar je ďalšia skvelá proteínová tyčinka na našom zozname. Kombinuje vysokokvalitné bielkoviny, vlákninu, tokotrienoly a mandľové maslo. Na druhej strane v ňom nenájdete žiadne prísady ani stabilizátory.

hlavné body
Výhody:
 • Skvelé zloženie
 • Obsahuje takmer 20 % mandlí
 • 9 g vlákniny v každej tyčinke
 • Neobsahuje umelé farbivá ani sladidlá
Nevýhody:
 • Extrémne vysoká cena
V jednej tyčinke (60 g) nájdete:
Biela čokoláda s malinami 60 g (1 bar)
Energetická hodnota 877 kJ / 211 kcal
Tuky 9,5 g
Z toho nasýti 3,5 g
Sacharidy 10 g
Z toho cukry 2 g
Z toho polyoly 6 g
Vlákno 9 g
Proteín 20 g
Soľ 0,3 g

Základom R-Bar je mliečna bielkovina, ktorá tvorí 35 % celej zmesi. Nájdete tu aj rozpustnú kukuričnú vlákninu, mandle, glycerol, kakaové maslo a prírodnú arómu. Použité sladidlá sú netoxické glykozidy steviolu a antioxidant DeltaGold.

Kto ho vyrába:

Spoločnosť Reflex Nutrition je na trhu od roku 1996 a od samého začiatku stavia všetky svoje výživové doplnky predovšetkým na kvalite. Ich výživové doplnky prechádzajú nezávislým testovaním na prítomnosť zakázaných látok a skutočný obsah bielkovín v každej dávke.

Všetky výrobné technológie a farmaceutický závod tejto spoločnosti sú na najvyššej úrovni, a preto možno bez preháňania povedať, že Reflex Nutrition je absolútnou špičkou medzi výrobcami športovej výživy.

Naše hodnotenie
R-Bar sa vyznačuje veľmi príjemnou konzistenciou, ktorá výrazne ovplyvňuje výslednú chuť. Podľa nášho názoru sa najviac vydarila kombinácia bielej čokolády a malín, ktorá nebola vôbec presladená a obsahovala aj kúsky lyofilizovaných malín, vďaka čomu pôsobila oveľa prirodzenejšie. Musíme však pochváliť aj ostatné varianty, hoci sme si pri niektorých všimli trochu tuhšiu konzistenciu. Napriek tomu si v tomto smere R-Bar v porovnaní s konkurenciou vedie veľmi dobre. Vďaka svojej pomerne vysokej hmotnosti vás aj celkom slušne zasýti, čo je veľké plus. Viac sa dočítate v našej samostatnej recenzii tyčinky Reflex Nutrition R-Bar.
ZÁVEREČNÉ HODNOTENIE

Pre R-Bar Protein platí to isté, čo pre predchádzajúci EXXE bar.

Pokiaľ ide o príležitostnú konzumáciu pre ďalšie diéty, R-Bar je skvelý, ale pravidelná konzumácia by vás pravdepodobne finančne zruinovala.

Edit 10.10.2019 - Práve sme uverejnili samostatnú odbornú recenziu na R-Bar.

 

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 1,85 -31%

10. MyProtein My Bar Zero

MyProtein My Bar Zero

Ďalším obľúbeným barom, ktorý by nemal chýbať v našom zozname, je MyBar Zero.

Tento lahodný proteínový dezert obsahuje menej ako 3 g jednoduchých sacharidov na porciu, ale obsahuje 20 g bielkovín a takmer 25 g vlákniny. Keď k tomu pridáte skvelú chuť dostupnú v 11 rôznych variantoch, získate naozaj skvelú proteínovú tyčinku nielen pre vašu diétu.

hlavné body
Výhody:
 • Dobrá cena
 • 11 skvelých chutí
 • Minimum jednoduchých sacharidov
Nevýhody:
 • Obsahujú slnečnicový olej (a niektoré príchute obsahujú palmový olej)
V jednej tyčinke (65 g) nájdete:
Čokoláda 65 g
Energetická hodnota 797 kJ / 192 kcal
Tuky 5,6 g
- z ktorých sa nasýti 3,1 g
Sacharidy 2,8 g
- z toho cukry 2,1 g
Vlákno 26 g
Proteín 20 g
Soľ 0,39 g

Zdrojom bielkovín v obľúbenej tyčinke MyBar Zero je mliečna bielkovina. Tyčinka obsahuje aj izomalto-oligosacharidy, polydextrózu a oligofruktózu. Ostatné prísady sa líšia v závislosti od jednotlivých príchutí. V tyčinkách však nájdete mandle, orechy a horkú čokoládu z kvalitných surovín.

Kto ho vyrába:

MyProtein je značka doplnkov stravy, ktorá vznikla v Spojenom kráľovstve.

Od svojho vzniku zbiera spoločnosť MyProtein rôzne ocenenia a rozširuje svoj tovar do Ameriky a na ďalšie kontinenty. A rozhodne nemá malé ambície - do roku 2020 sa chce stať najväčším výrobcom výživových doplnkov na svete. Zaujímavý je aj spôsob, akým vytvára kvalitné výrobky za minimálnu cenu: Väčšinu svojich príjmov investuje do automatizácie výroby, ktorá neskôr prináša nižšie výrobné náklady.

ZÁVEREČNÉ HODNOTENIE

MyBar Zero je pomerne kvalitná proteínová tyčinka za dobrú cenu, takže ak ste zástancom šťastnej strednej cesty, môže byť pre vás spolu s tyčinkou Essential Pure Bar tou najlepšou voľbou

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Bohužiaľ, nepodarilo sa nám nájsť žiadny obchod s týmto produktom.
Skúste porovnať ceny na Heureka.sk

11. GymBeam Protein PureBar

GymBeam Protein PureBar

Protein Pure Bar je lahodná proteínová tyčinka s minimálnym obsahom jednoduchých sacharidov, množstvom vlákniny a 35 % bielkovín.

Je k dispozícii v 4 príchutiach, ktoré sú dokonale vyvážené a vhodné pre každého.

hlavné body
Výhody:
 • Dobrá cena
 • Chutné príchute
 • Obsahuje kvalitné bielkoviny a iba 2 g sacharidov
Nevýhody:
 • Obsahuje benzoan sodný, sorban draselný a erytritol
V jednej tyčinke (60 g) nájdete:
Príchuť bielej čokolády s malinami 1 porcia (60 g)
Energetická hodnota 838 kJ / 201 kcal
Tuky 7,4 g
z toho nasýtené 3,2 g
Sacharidy 5,9 g
z toho cukry 2,1 g
z toho polyoly 3,6 g
Vlákno 13,9 g
Proteín 22,3 g
Soľ 0,1 g

Základom tyčinky Protein Pure Bar je mliečna bielkovina, ktorej podiel sa pohybuje od 33 do 39 % v závislosti od príchute. Obsahuje tiež izomalt-oligosacharidy, horkú čokoládu, kakaové maslo, mandle a lecitín.

Kto ho vyrába:

Spoločnosť GymBeam bola založená v roku 2013 a počas svojej existencie priniesla na trh množstvo doplnkov, oblečenia a ďalších telocvičných doplnkov.

V žiadnom z jej produktov nenájdete "patentované zmesi", za ktorými sa spoločnosť skrýva. Všetky zložky sú voľne dostupné pre každého potenciálneho zákazníka.

ZÁVEREČNÉ HODNOTENIE

Rovnako ako My Bar Zero, ajProtein Pure Bar predstavuje zlatú strednú cestu. Za dobrú cenu si môžete vychutnať dobrú tyčinku so zložkou, ktorá rozhodne nezničí vaše úsilie o diétu.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Bohužiaľ, nepodarilo sa nám nájsť žiadny obchod s týmto produktom.
Skúste porovnať ceny na Heureka.sk

12. Amix Low-Carb 33% Protein Bar

Amix Low-Carb 33% Protein Bar

Nízkosacharidová 33% proteínová tyčinka je vysokokvalitná proteínová tyčinka obsahujúca menej ako 2 g rýchlych cukrov a 33 % bielkovín.

Je k dispozícii v 10 skvelých a skutočne vyvážených príchutiach, z ktorých si vyberie každý.

najdôležitejšie informácie
Výhody:
 • Minimum jednoduchých sacharidov
 • Dobrá cena
 • 10 lahodných chutí
Nevýhody:
 • Obsahuje palmový olej
V jednej tyčinke (60 g) nájdete:
  1 tyčinka (60 g)
Energetická hodnota 1011kj / 242kcal
Tuk ( nasýtené mastné kyseliny) 10,1 g (8,2 g)
Sacharidy ( cukry ) 14,8 g (1,7 g)
Vlákno 5,3g
Proteín 20,1g
Soľ 0,06g

Proteínová tyčinka LowCarb pozostáva z takmer 40 % zmesi izolátu a koncentrátu mliečnej bielkoviny, izolátu a koncentrátu srvátkovej bielkoviny, ktorá je ďalej obohatená o maltitolový sirup, rastlinné tuky, polydextrózu a glycerol.

Kto ho vyrába:

SpoločnosťAmix patrí k absolútnej špičke v oblasti športovej výživy nielen v Českej republike, ale aj v celej Európe. Kvalita je kľúčovým kritériom pri výrobe nových doplnkov, vďaka čomu si spoločnosť získala dôveru mnohých profesionálnych aj amatérskych športovcov.

Amix sponzoruje aj popredného českého kulturistu Milana Šádka alebo skvelú slovenskú bikini Timeu Trajtelovú.

Naše hodnotenie
Táto proteínová tyčinka od spoločnosti Amix vás poteší najmä svojou konzistenciou, ktorá je ideálne mäkká. Na výber je celkom 10 príchutí, takže si každý nájde niečo pre seba. Nás najviac zaujal variant s príchuťou manga, ktorý nebol zbytočne umelý a chutil prekvapivo dobre. Spokojní sme však boli aj s príchuťou arašidového masla a sušienok alebo čokolády. Ani ostatné príchute však nie sú vôbec zlé a väčšina z nich nemá ani trochu umelú chuť, čo je samozrejme veľké plus.
ZÁVEREČNÉ HODNOTENIE

Proteínová tyčinka s nízkym obsahom uhľohydrátov 33% môže byť dobrou voľbou na cesty alebo v situáciách, keď si nemôžete vziať iné jedlo.

Neobsahuje takmer žiadne rýchle cukry, ale zato v ňom nájdete 33 % kvalitných bielkovín, ktoré ochránia vaše svaly pred katabolizmom.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 1,36
Cena:  € 1,45
Cena:  € 2,00

13. Extrifit Hydro Protein Bar 31%

Extrifit Hydro Protein Bar 31%

Hydro Protein Bar je prémiová proteínová tyčinka obsahujúca srvátkový proteín, mliečny hydrolyzát, kazeín a sójové lupienky, ktoré spolu tvoria skvelú zmes bielkovín s rôznou mierou vstrebávania.

A keď k tomu pridáte dobrú cenu a dve skvelé príchute, získate skvelú proteínovú tyčinku, ktorá nesmie chýbať na našom zozname.

najdôležitejšie informácie
Plusy:
 • Dobrá cena
 • 25 g bielkovín na tyčinku
 • Dobrá chuť
Nevýhody:
 • Horšie zložky - vysoký obsah jednoduchých cukrov
 • K dispozícii sú len dve príchute
 • Obsahuje glukózový sirup
V jednej tyčinke (80 g) nájdete:
1 tyčinka (80 g)
energetická hodnota 1678 kJ/398 kcal
proteín 31 g
sacharidy 43 g
- z toho cukry 37 g
tuky 11 g
- z ktorých sa nasýti 6,2 g
vlákno 1 g
soľ 0,79 g

Hydro Protein Bar sa skladá z glukózového sirupu, mliečnej čokolády a sirupu z invertného cukru. Zastúpené bielkoviny sú srvátkový proteín, kazeín, hydrolyzovaný mliečny proteín a sójový proteín. Tyčinka obsahuje aj sójové vločky, palmový tuk, nízkotučné kakao a hydrolyzovaný pšeničný lepok.

Kto ho vyrába:

Proteínovú tyčinku Hydro 31 % vyrába spoločnosť Extrifit, ktorá je na trhu od roku 2007 a stala sa popredným výrobcom športovej výživy v krajine.

Všetky ponúkané doplnky sú špeciálne vyvinuté tak, aby vyhovovali všetkým silovým športovcom a kulturistom. O kvalite tejto spoločnosti svedčia aj sponzorovaní športovci - absolútna špička tohto športového odvetvia v Českej republike - Vojtěch Koritenský, Tomáš Kašpar, Vlastimil Kužel a ďalší.

ZÁVEREČNÉ HODNOTENIE

Tyčinka Hydro Protein Bar 31% je oveľa lacnejšia ako tyčinka EXXE, ktorá sa v rebríčku umiestnila na šiestom mieste, čo sa, bohužiaľ, odráža na kvalite.

Ani obsah vitamínov a kvalitných bielkovín nedokáže vyvážiť vysoký obsah sacharidov alebo prítomnosť glukózového sirupu, ktorý by v kvalitných proteínových tyčinkách nemal byť.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 1,82
Cena:  € 1,82 -17%

14. Barebells Protein Bar

Barebells Protein Bar

Ak by jediným kritériom nášho rebríčka bola chuť, proteínová tyčinka Barebells by pravdepodobne obsadila prvé miesto.

Mäkká, chutná a nutrične vyvážená proteínová tyčinka, ktorá je k dispozícii v 5 lahodných príchutiach.

najdôležitejšie informácie
Plusy:
 • Jemná chuť
 • 36% obsah bielkovín
Nevýhody:
 • Nie presne špecifikovaný zdroj bielkovín
 • Obsahuje palmový olej a hydrolyzát kolagénu
 • Vyššia cena
V jednej tyčinke (55 g) nájdete:
1 bar (55 g)
Energetická hodnota 835 kJ / 199 kcal
Tuky 8,3 g
- z ktorých sa nasýti 4,2 g
Sacharidy 14 g
- z toho cukry 1,7 g
Vlákno 4,3 g
Proteín 20 g
Soľ 0,11 g

Barebells obsahuje mliečne bielkoviny (pôvod nešpecifikovaný), mliečnu čokoládu, glycerol, izomaltooligosacharidy, hydrolyzát kolagénu, palmový tuk, arómy. Na sladenie sa používa sukralóza a acesulfam draselný.

Kto ho vyrába:

Proteínovú tyčinku Barebells vyrába švédska spoločnosť Barebells, ktorá sa zaoberá nielen proteínovými tyčinkami, ale celkovo zdravými fitness potravinami, ktoré môžu jesť všetci športovci bez toho, aby sa museli obávať o svoju štíhlu líniu.

Hlavným mottom spoločnosti je "Veríme v šťastné stravovanie a zdravý životný štýl"

ZÁVEREČNÉ HODNOTENIE

Osobne si myslím, že tyčinka Barebells je ideálna na dni, keď prijímate viac kalórií, ale zároveň nechcete konzumovať presladené sladkosti zo supermarketu.

Vzhľadom na vyššiu cenu a obsah palmového oleja a kolagénového hydrolyzátu by som však neodporúčala príliš veľkú dennú konzumáciu.

Edit 4.01.2020 - Práve sme uverejnili samostatnú recenziu proteínových tyčiniek Barebells.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 1,99
Cena:  € 2,18
Cena:  € 2,19 -15%
Cena:  € 2,30
Cena:  € 2,30
Cena:  € 2,50
Cena:  € 2,56

15. Nutrend Deluxe Protein Bar

Nutrend Deluxe Protein Bar

Predposledné miesto v našom rebríčku patrí proteínovej tyčinke Deluxe, ktorá je rovnako ako Barebells veľmi chutná, ale z výživového hľadiska má menšie nedostatky.

Na výber je 6 skvelých a vyvážených príchutí, ktoré vyzerajú trochu netradične, ale chutia naozaj skvele.

hlavné body
Klady:
 • Skvelá chuť
 • 30 % obsah bielkovín
 • Vysoký obsah vlákniny
 • Bezlepkové
Nevýhody:
 • Medzi zdroje bielkovín patrí nekvalitný hydrolyzát želatíny
 • Obsahuje fruktooligosacharidový sirup a palmový tuk
V jednej tyčinke (60 g) nájdete:
1 bar - 60 g
Energetická hodnota 908 kJ/217 kcal
Tuky 8,4 g
z ktorých sa nasýti 5,7 g
Sacharidy 15,6 g
z toho cukry 6,9 g
z toho polyoly 8,1 g
Vlákno 7,8 g
Proteín 19,2 g
Soľ 0,3 g

Proteínová tyčinka Deluxe sa skladá z kakaovo-mliečnej polevy, fruktooligosacharidového sirupu, maltitolového sirupu, izolátu mliečnej bielkoviny, hydrolyzátu hovädzej želatíny, izolátu sójovej bielkoviny, rastlinného tuku, agátovej gumy a repkového lecitínu. Na sladenie sa použili zdravé glykozidy steviolu

Kto ho vyrába:

Nutrend je jedným z najväčších českých výrobcov doplnkov výživy a športovej výživy, ktorý je tiež jedným z hrdých sponzorov českých olympionikov - Martiny Sáblíkovej, Jaromíra Jágra a ďalších.

Na rozdiel od väčšiny spoločností sa nešpecializuje len na kulturistiku a silové športy, ale aj na vytrvalostné športy. Už len z veľkosti a popularity tejto spoločnosti možno usudzovať, že vyrába doplnky prvotriednej kvality.

ZÁVEREČNÉ HODNOTENIE

Hociproteínová tyčinka Deluxe chutí výborne, od klasických tyčiniek zo supermarketu sa príliš nelíši. Obsahuje frukto-oligosacharidový sirup, palmový tuk a hydrolyzát želatíny, čo je podľa môjho názoru v kvalitnej tyčinke úplne neprijateľné.

Na druhej strane sú ľudia, ktorí sa proteínovej tyčinky Deluxe nevedia nabažiť, takže ju určite môžete vyskúšať a podeliť sa o svoj názor v komentároch. Osobne by som to neodporúčal.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 1,56 -17%
Cena:  € 1,58
Cena:  € 2,00
Cena:  € 1,70
Cena:  € 1,80

16. Nutrend Excelent Protein Bar

Nutrend Excelent Protein Bar

Proteínová tyčinka Excelent je pravdepodobne najznámejšia proteínová tyčinka vôbec, pretože je k dispozícii takmer na každej čerpacej stanici alebo v každom supermarkete.

Úplne vás ohromí nielen svojou skvelou chuťou, ale aj obsahom 24 % bielkovín.

hlavné body
Výhody:
 • Dobrá cena
 • K dispozícii sú dve veľkosti (40 a 85 g)
 • Skvelá chuť
 • Obsahuje vitamíny, glutamín a BCAA
Nevýhody:
 • Obsahuje glukózovo-fruktózový sirup a palmový tuk
 • Vysoký obsah jednoduchých cukrov
 • Medzi zdroje bielkovín patrí ťažšie použiteľný sójový izolát
V jednej tyčinke (40 g) nájdete:
1 bar - 40 g
Energetická hodnota 735 kJ/175 kcal
Tuky 7,5 g
z ktorých sa nasýti 5,5 g
Sacharidy 17 g
z toho cukry 11,9 g
Vlákno 0,7 g
Proteín 9,6 g
Soľ 0,04 g

Proteínová tyčinka Excelent sa skladá najmä z glukózovo-fruktózového sirupu, mliečnej čokolády, sójového proteínového izolátu, srvátkového proteínového koncentrátu, invertného sirupu, sójových vločiek a rastlinných tukov. Tyčinka je tiež obohatená o multivitamínový premix, BCAA, l-glutamín, arómy, zahusťovadlá, repkový lecitín a kukurično-bramborový extrudát.

Kto ho vyrába:

SpoločnosťNutrend je jedným z najväčších českých výrobcov doplnkov stravy a športovej výživy. Je tiež hrdým sponzorom českých olympionikov - Martiny Sáblíkovej, Jaromíra Jágra a ďalších.

Na rozdiel od väčšiny spoločností sa nešpecializuje len na kulturistiku a silové športy, ale aj na vytrvalostné športy. Už len z veľkosti a popularity tejto spoločnosti možno usudzovať, že vyrába doplnky prvotriednej kvality.

ZÁVEREČNÉ HODNOTENIE

Myslím, že na tejto proteínovej tyčinke sa už začína pekne ukazovať, aká tenká je hranica medzi kvalitnými proteínovými tyčinkami a nekvalitnými náhradami, ktoré sa len snažia zarobiť peniaze s označením "proteínová tyčinka".

Veci ako palmový olej, glukózovo-fruktózový sirup alebo kukurično-bramborové extrudátyby v kvalitnej tyčinke nemali mať miesto

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 1,02
Cena:  € 1,27
Cena:  € 1,30

Test proteínových tyčiniek

Naše recenzie nie sú len náhodne zostavené proteínové tyčinky, ktoré sa snažíme odporučiť kvôli zisku. Testovali sme všetky položky v našom rebríčku a dôkladne sme preskúmali kritériá, ktoré sú pre každého spotrebiteľa dôležité

Na konci tohto procesu je úplne objektívny rebríček, ktorý by vám mal pomôcť pri rozhodovaní. Nie sme výrobca doplnkov, ktorý sa len snaží propagovať svoju značku, ani nás nikto nesponzoruje, takže si môžeme dovoliť úplnú objektivitu.

TIP: 7 kritérií pre výber kvalitnej proteínovej tyčinky

Na čo sú proteínové tyčinky a pre koho sú určené?

Kvalitné proteínové tyčinky sú zdravou a pohodlnou alternatívou klasických sladkostí zo supermarketov, ktoré sú často plné jednoduchých cukrov, nezdravých tukových látok, farbív a príchutí. V každom prípade nemusíte byť vrcholovým športovcom, aby ste si ich užili. Naopak, dá sa povedať, že si ich môže vychutnať úplne každý

Môžu deti jesť proteínové tyčinky?

Môžu. Proteínové tyčinky neobsahujú nič, čo by akýmkoľvek spôsobom škodilo zdraviu a rastu detí. Naopak, ak porovnáte napríklad tyčinku Essential Pure Bar s bežnou tyčinkou zo supermarketu, zistíte, že jej zloženie je tisíckrát lepšie

Môžem si dať proteínové tyčinky na chudnutie?

Pri proteínových tyčinkách na chudnutie to nie je také jednoduché. Veľmi dôležitým kritériom je celkové množstvo kalórií, pre ktoré by ste sa mali rozhodnúť. Ak z jedla prijmete 1500 kcal, pravdepodobne vám zostane miesto na proteínovú tyčinku. Napriek tomu by som to s ich konzumáciou počas redukčných diét nepreháňal

Môžu tehotné ženy jesť proteínové tyčinky?

Na túto otázku nemáme úplne jasnú odpoveď. Na väčšine produktov športovej výživy je to celkom jasne napísané: "Nevhodné pre tehotné a dojčiace ženy." Z laického hľadiska je to však bielkovina ako každá iná. Ak si proteínové tyčinky nemôžete dovoliť ani počas dojčenia alebo tehotenstva, radšej sa poraďte so svojím lekárom.

Nie sú proteínové tyčinky škodlivé?

Proteínové tyčinky, rovnako ako všetky ostatné potravinové doplnky, musia prejsť prísnymi kontrolami EÚ, takže je takmer nemožné nájsť v nich škodlivú látku, ktorá by nebola uvedená na obale. Samozrejme, tieto látky, ktoré sú verejne dostupné, vám nehrozia, pretože sú úplne prirodzenou súčasťou stravy každého človeka.

Jediným potenciálnym rizikom je palmový olej, ktorému sa osobne snažím vyhýbať, ale nie je na škodu ho občas konzumovať

Kedy jesť proteínové tyčinky?

Proteínové tyčinky môžete jesť kedykoľvek počas dňa, ale sú ideálne ako občerstvenie na cestách alebo keď nemôžete jesť bežnú stravu. Nie je dobrý nápad jesť ich namiesto obeda, pretože hlavné jedlo dňa by malo byť trochu väčšie a malo by obsahovať viac bielkovín, ale napríklad počas horúcich letných dní, keď väčšina z nás na mäso ani nepomyslí, môžu byť príjemnou zmenou.

TIP: 5 situácií, keď sa proteínová tyčinka hodí

Ktoré proteínové tyčinky bez cukru odporúčame?

Ak hľadáte najlepšiu proteínovú tyčinku bez cukru, určite odporúčame tyčinku Zero Bar, ktorá sa v našom rebríčku umiestnila na štvrtom mieste. Obsahuje len 0,1 g jednoduchých cukrov. Osobne si myslím, že nie je dôvod hľadať len nízkosacharidové tyčinky, pretože sa v nich musí používať viac sladidiel a rôznych dochucovadiel.

Podľa mojich skúseností je z hľadiska chuti aj výživy najlep šia tyčinka Essential Pure Bar, ktorá je na vrchole zoznamu. Používam ho naozaj často a všetky príchute sú podľa mňa úplne úžasné, rovnako ako prísady.

V čom sa proteínové tyčinky líšia od tých zo supermarketu?

Kvalitné proteínové tyčinky sú vždy lepšou voľbou ako komerčné tyčinky zo supermarketu. Pozrime sa na najdôležitejšie rozdiely, v ktorých proteínové tyčinky víťazia nad ostatnými:

 • Obsahujú menej jednoduchých sacharidov
 • Sú bohaté na vlákninu a bielkoviny
 • Kvalitné proteínové tyčinky neobsahujú palmový tuk
 • Sú vyrobené z kvalitných surovín
 • Neobsahuje konzervačné látky

Tieto výhody však nájdete len v kvalitných proteínových tyčinkách. Nemá zmysel si nahovárať, že drvivá väčšina týchto výrobkov sú len nezdravé a predražené tyčinky, ktoré sa obchodníci snažia využiť na zvýšenie predaja pod označením "proteínová tyčinka".

Zdroje textu

 1. https://www.svetfitness.sk/clanok/test-proteinovych-fitness-tyciniek-zo-supermarketov/ 
 2. Are Protein Bars Good for You?. Healthline: Medical information and health advice you can trust. [online]. Copyright © 2005. Dostupné z: https://www.healthline.com/nutrition/are-protein-bars-good-for-you

 3. CLARK, Nancy. Sportovní výživa: stravovací plán, potravinové doplňky, strava před výkonem i po něm, specifické výživové potřeby, hubnutí bez hladovění, recepty. 4. vydání. Přeložil René SOUČEK, přeložil Monika SOUČKOVÁ. Praha: Grada Publishing, 2020. ISBN 978-80-271-1030-8.

 4. ROUBÍK, Lukáš. Moderní výživa ve fitness a silových sportech. Praha: Erasport, [2018]. ISBN 978-80-905685-5-6.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máte otázku? Alebo chcete len vyjadriť svoj názor? Pošlite nám komentár.