Vilgain Biltong: skvelé občerstvenie nielen na cesty?

Ak hľadáte ideálnu odolnú desiatu, ktorá vydrží celé mesiace a nezaberie veľa miestav batohu, ťažko nájdete niečo lepšie ako sušené mäso, ktoré je doslova nabité bielkovinami. Medzi výrobkami dostupnými na trhu sú však obrovské rozdiely a my sme tentoraz mali možnosť vyskúšať Vilgain's Biltong. Aký bol? Aké využitie by ste preň mohli mať vy? A stojí za tú cenu? Na to sa pozrieme v rámci tejto recenzie.

Vilgain Biltong
Kategória: Potraviny
Chuť
10.0/10
Konzistentnosť
10.0/10
Trvanlivosť
10.0/10
Zložky
10.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnotenie
9.6
z 10 bodov

 

Najlepšiu cenu pre Vilgain Biltong nájdete na Heureka.sk
Skontrolujte cenu

Na začiatok, Vilgain's Biltong sa umiestnil na prvom mieste v našom porovnaní najlepších sushi.takže ak vás zaujíma porovnanie s konkurenciou, neváhajte a pozrite si spomínaný rebríček. Ale teraz späť k dnešnej recenzii.

Perfektné ingrediencie bez zbytočných prísad

Asi vás neprekvapí, že tento biltong sa skladá výlučne z hovädzieho mäsa, ktoré je98 % výrobku, soli a korenia, pričom chilli variant obsahuje aj chilli papričku Carolina reaper. Mnohé z ďalších výrobkov majú veľmi podobné, nepochybne skvelé, zložky. Čo by sme však na tomto výrobku naozaj ocenili, je to, že spoločnosť Vilgain jasne deklaruje, že ide o mäso z prvotriednych českých chovov. Mnohí iní výrobcovia konkrétny pôvod svojho mäsa neuvádzajú a vy si v podstate kupujete králika vo vrecku. Tu sa však môžete tešiť na precízne porciované české hovädzie mäso s minimom prídavných látok, ktoré vám v každej porcii ponúka 63 % bielkovín. Navyše si môžete vybrať z 25, 50 alebo dokonca 100 gramov, takže si trúfame povedať, že si tu každý nájde niečo pre seba.

Vilgain Biltong

Kde si vziať biltong?

Keďže ide o sušené mäso, môžete sa spoľahnúť na dlhú trvanlivosť a odolnosť voči bežným denným teplotám. Vďaka tomu, že mäso nemusíte skladovať v chladničke ani nikde inde v chlade, je skvelou voľbou napríklad na turistiku, pretože nezaberie veľa miesta v batohu a dokáže vás naozaj zasýtiť. Okrem toho si však biltong môžete vziať ako nutrične bohatú desiatu do auta, do práce alebo kamkoľvek uznáte za vhodné.

Ako nám mäso chutilo? Dokáže vás zasýtiť?

Spoločnosť Vilgain vyrába svoj biltong v dvoch variantoch, a to Original, čo je len zmes mäsa, soli a korenia.a variant Chilli, ktorý obsahuje aj spomínané chilli Carolina Reaper. Treba poznamenať, že hoci výber nie je taký široký, ako ponúka napríklad nami recenzovaný Indiana Jerky, v skutočnosti si tu každý nájde niečo pre seba. Ak nemáte radi pikantné jedlá, vyberte si originál, ktorý je chuťovo výrazný. Ak vám nevadí pikantné mäso, siahnite po variante Chilli, ktorý nám vyhovoval o niečo viac. Samozrejme, na mäse je poznať, že je mierne pálivé, ale napriek použitiu jednej z najštipľavejších papričiek na svete to nie je na škodu.

Musíme oceniť aj to, že sušené mäso vás dokáže naozaj zasýtiť. Na výrobu 100 gramov biltongu sa použilo 300 gramov mäsa, takže úprimne povedané, aj 50 gramové balenie vás dokáže niekde na túre dobre zasýtiť. Samozrejme, nenahradí plnohodnotné jedlo ako Adventure Menu, ale poslúži ako desiata.

Ako hodnotíme cenu Vilgain Biltong?

Ako sme už raz v tejto recenzii spomenuli, Vilgain vyrába svoj biltong vo variantoch s hmotnosťou 25, 50 a 100 gramov, pričom pre nás má najväčší zmysel zlatá stredná cesta 50 gramového balenia. To je ideálne z hľadiska veľkosti a tiež si dovolíme tvrdiť, že pre väčšinu ľudí to bude dostatočná desiata možno na nejakú túru. Za 50-gramové balenie zaplatíte 119 korún, čo vlastne vôbec nie je zlé. Ak si kúpite päť balení, dostanete dokonca 10 % zľavu, čo je veľmi príjemná cena. Pre kontext treba dodať, že menšie dvadsaťpäťgramové balenie stojí 69 korún a väčšie stogramové 229 korún. Samozrejme, vzhľadom na túto cenu sa biltong pravdepodobne nestane vašou každodennou pochúťkou, ale po jeho uvoľneníchodíte na túry alebo do miest, kde nie je ľahké kúpiť kvalitné čerstvé potraviny, biltong sa vám bude naozaj hodiť. A v porovnaní s inými biltongmi od konkurenčných výrobcov je cena skutočne veľmi príjemná.

Najlepšiu cenu pre Vilgain Biltong nájdete na Heureka.sk
Skontrolujte cenu

Záver

Vilgain ponúka prémiový biltong s jasne deklarovaným pôvodom hovädzieho mäsa za dobrú cenu a s bezkonkurenčnou chuťou. Na rozdiel od konkurenčných výrobkov, ako je napríklad Indiana Jerky, neobsahuje žiadne dusičnany ani iné prídavné látky, čo sa samozrejme odráža na čistej a prirodzenej chuti výrobku. Ak k tomu pridáte dobrú cenu za biltong, získate bezkonkurenčný výrobok.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.