Tréning

Ako prirodzene zvýšiť hladinu testosterónu

Autor: Adam Vaněk
Publikované , Naposledy upravené

Rast svalov a správna hladina testosterónu idú ruka v ruke s našou vytúženou postavou. Správna hladina testosterónu nám slúži nielen na lepšiu regeneráciu, ale predovšetkým na viac energie a chuti do života.

Preto sa dnes zameriame na to, ako dosiahnuť vysokú hladinu testosterónu

Zdvíhanie ťažkých váh

Správna technika v kombinácii so základnými cvikmi, ako sú drepy, mŕtvy ťah, benchpress, výpady, zdvihy predlaktia, kliky, tlaky na hrazde atď., zohrávajú dôležitú úlohu pri stimulácii a vyplavovaní anabolických hormónov.

Na druhej strane by sme sa mali vyhnúť izolovaným cvičeniam a strojom, ktoré určite neprodukujú veľa androgénov.

TIP: Výber najlepších doplnkov pred tréningom!

Horčík, zinok

Minerály horčík a zinok majú veľký vplyv na produkciu testosterónu. Môžu sa prijímať z prirodzenej stravy alebo z doplnkov stravy ZMA - kde sa zinok a horčík kombinujú a obohacujú o vitamín B6.

Zinok a horčík

Vitamín D3

Z vitamínov je to slnečný vitamín D3. Práve slnečné lúče majú schopnosť reprodukovať vitamín D3 v podkožnom tkanive. Preto sa už nevyhýbajte slnku. Problém je v zime, keď môžeme slnko čiastočne nahradiť soláriom. Poslednou možnosťou je užívanie vitamínu D3 z doplnkov stravy, ktoré majú najvýraznejší účinok.

Nasýtené mastné kyseliny

Áno, tie prekliate nasýtené tuky majú vplyv na produkciu testosterónu. Žiadne vyhadzovanie žĺtkov a konzumácia suchých bielkov. Na raňajky si vyberte celé vajcia varené vo vode, ideálne tzv. pošírované. Hovädzí steak na obed a bravčová krkovička na večeru.

Spánok

Dlhý a neprerušovaný spánok je kľúčom k stabilnej hladine rastového hormónu aj testosterónu. Preto sa odporúča spať približne 7 až 8 hodín.

Primulus [recenzia]

Len doplnok, doplnok alebo doplnok pre viac stresu

Stres je ďalším "zabijakom" testosterónu. Pri vyššej hladine stresu sa uvoľňuje kortizol, ktorý bráni uvoľňovaniu anabolických hormónov.

Zelenina a bylinky

Zelenina, ako je brokolica, kapusta alebo kel, môže znížiť hladinu estrogénu, čo vedie k vyššej hladine testosterónu. Ančovičky a.k.a Tribulus Terrestris alebo senovka grécka sú bylinky, ktoré podporujú uvoľňovanie lutropínu, ktorý zvyšuje produkciu testosterónu. Tieto bylinky by sme odporúčali používať až vo vyššom veku, primárne by ste sa mali zamerať na ostatné body.

-

Podobné články

Diskusia (0)

Máte otázku? Alebo chcete len vyjadriť svoj názor? Pošlite nám komentár.