Czech Virus vitamín D3: najsilnejší vitamín D na trhu? [recenzia]

Dopĺňanie vitamínu D3 sa môže zdať ako nezmysel. Každý vie, že vitamín D sa v tele tvorí vďaka slnečnému žiareniu. Ale vedeli ste, že obyvatelia kanadského Edmontonu si v období od októbra do marca nedokážu vytvoriť žiadny vlastný vitamín D? Je to preto, že na tvorbu vitamínu D je potrebné ultrafialové žiarenie B (UVB), ktoré sa však kvôli sklonu zemskej osi počas zimných mesiacov nedostane cez stratosférickú ozónovú vrstvu. Z hľadiska zemepisnej šírky je Česká republika takmer rovnaká ako Edmonton v Kanade. Dopĺňanie vitamínu D by preto malo byť v zimných mesiacoch samozrejmosťou. V dnešnej recenzii sa pozrieme na jeden z najlepších doplnkov stravy s vitamínom D3 na trhu. Český Virus Vitamín D3 sa vďaka svojmu zloženiu výborne umiestnil v našom porovnaní najlepších doplnkov s vitamínom D a stal sa tak naším jednoznačným favoritom pre podrobnú recenziu.

Czech Virus – Vitamin D3
Kategória: Vitamíny, minerály
Dávkovanie
9.0/10
Veľkosť balenia
10.0/10
Kvalita
10.0/10
Zložky
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnotenie
9.6
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre Czech Virus – Vitamin D3
Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 10,23
Cena:  € 12,89
Cena:  € 18,90

Czech Virus je česká značka doplnkov športovej výživy, ktorá patrí medzi najobľúbenejších a najznámejších výrobcov na trhu. Ak s ňou ešte nemáte žiadne skúsenosti, neprehliadnite našu recenziu na kopanieBeast Virus, ktorý je jedným z najlepších predtréningových doplnkov, aké môžete v Českej republike nájsť.

Nekompromisná kvalita

Zloženie podobných produktov sa ťažko hodnotí, pretože zvyčajne obsahujú len čistý vitamín, prípadne navyše materiál, z ktorého je kapsula vyrobená. V tomto prípade sa výrobca rozhodol pridať do kapsúl navyše olivový olej. Všetky kapsuly obsahujú vitamín D3 vo forme cholekalciferolu. Táto forma vitamínu D3 je rastlinného pôvodu a používa sa vo všetkých podobných výživových doplnkoch. Tento olivový olej zlepšuje vstrebávanie vitamínu D3, pretože ide o vitamín rozpustný v tukoch. Okrem toho kapsula obsahuje len želatínu, glycerín a vodu, čo sú látky, z ktorých sa skladá samotná kapsula. Z hľadiska zloženia teda naozaj nie je čo vytknúť, naopak, treba oceniť prítomnosť olivového oleja.

Neprehliadnite
Pri výbere doplnkov výživy nezabúdajte na ďalšie vitamíny a minerály. V našom porovnaní najlepších multivitamínov vám poradíme, ktorý výrobok sa oplatí vyskúšať.

Vysoký obsah účinných látok a odporúčané dávkovanie

Vitamín D3 od českého Vírusu sa pýši tým, že obsahuje najvyššiu koncentráciu účinnej látky. Jedna dávka obsahuje celkovo 5 000 IU vitamínu D3, hoci odporúčaná denná dávka je len 2 000 IU.Nadmerné užívanie vitamínov rozpustných v tukoch sa neodporúčapretože sa ukladajú v tukovom tkanive, keďže ich telo nedokáže vylúčiť močom. Výrobca však odporúča užívať jednu kapsulu každé dva dni. Vo výsledku teda budete užívať priemerne 2 500 IU denne, čo je vhodné pre ľudí trpiacich výrazným nedostatkom tohto vitamínu. Zároveň je možné užívať jednu kapsulu každé tri alebo štyridní a prispôsobiť tak množstvo prijatého vitamínu svojim potrebám.

Nájdite najlepšiu cenu na trhu
Skontrolujte cenu

Dobrá cena

Na prvý pohľad sa môže zdať, že Vitamín D3 od českého Vírusu je drahší ako väčšina konkurenčných produktov. Jedno balenie však obsahuje 180 kapsúl, čo znamená, že vám vydrží minimálne 360 dní. Ak sa rozhodnete v letných mesiacoch dávkovanie upraviť alebo vitamín D3 vôbec nedopĺňať, vydrží vám o to dlhšie. Ak si celkovú cenu rozložíte na jednotlivé dávky, český Virus Vitamín D3 je v skutočnosti jeden z najlacnejšíchvýrobkov na trhu, hoci má veľmi kvalitné zloženie a mimoriadne vysoký obsah účinných látok.

Cenová tabuľka pre Czech Virus – Vitamin D3
Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 10,23
Cena:  € 12,89
Cena:  € 18,90

Záverečné zhrnutie

Ak trpíte nedostatkom vitamínu D3, môžem vám tento produkt vrelo odporučiť. Pomer cena/kvalita je absolútne skvelý a vďaka vysokej dávke účinnej láVám pomôže doplniť chýbajúci vitamín D3 vo veľmi krátkom čase. S vitamínom D3 od českého Virusu jednoducho neurobíte chybu.

Ak vás tento produkt stále neoslovil, neprehliadnite náš rebríček najlepších vitamínov D3, z ktorého si zaručene vyberiete svojho favorita.

Porovnanie s konkurenciou

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.