Vilgain Vitamín D3 + K2: jeden z najlepších rozkladov na trhu [recenzia]

Väčšina ľudí vie, že vitamín D získava naše telo zo slnečného žiarenia. Mnohí však nevedia, že v období od októbra do marca v našich zemepisných podmienkach ľudský organizmus túto schopnosť stráca. Je to preto, že UVB žiarenie, ktoré je na tento proces nevyhnutné, má problém preniknúť do stratosférystratosférickej ozónovej vrstvy, čo sa prejavuje najmä v zime, keď je v dôsledku sklonu zemskej osi oveľa hrubšia. V tomto období sa preto dôrazne odporúča suplementácia vitamínom D3. Výber správneho doplnku však môže byť zložitý.

Dnes sa preto budeme venovať vitamínu D3 + K2 od spoločnosti Vilgain. Obsahuje aj vysokokvalitný vitamín K, ktorý zvyšuje účinok vitamínu D a pomáha zvyšovať jeho dostupnosť. Ako si tento doplnok stojí v porovnaní s konkurenciou? A stojí za to ho vyskúšať? To a oveľa viac sa dozviete v dnešnej recenzii.

Vilgain Vitamin D3+K2
Kategória: Vitamíny, minerály
Dávkovanie
10.0/10
Veľkosť balenia
9.0/10
Kvalita surovín
10.0/10
Zložky
9.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnotenie
9.2
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre Vilgain Vitamin D3+K2
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 7,29 -27%

Hoci väčšina ľudí nepovažuje suplementáciu vitamínom D za dôležitú, rozhodne ju netreba brať na ľahkú váhu. Ako už bolo spomenuté v úvode, počas zimných mesiacov si ho ľudské telo nedokáže samo vyrobiť, a preto sme odkázaní na jeho príjem zo stravy. Nedostatok vitamínu D sa spája s veľkým množstvom zdravotných problémov - najčastejším je osteoporóza alebo rednutie kostí.

Na zloženie sa nemožno sťažovať

Vilgain Vitamín D3 + K2 sa predáva v tekutej forme, takže obe účinné látky sú rozpustené v MCT kokosovom oleji. Ten obsahuje triglyceridy so stredne dlhým reťazcom, ktoré sa často používajú ako zdroj rýchlej energie. Viac informácií o výhodách MCT oleja si môžete prečítať napríklad v našej recenzii Powerlogy C8 MCT Oil. Čo sa týka samotných účinných látok, výrobca stavil na osvedčenú kombináciu vitamínov D3 a K2. Dôležité je tiež spomenúť, že vitamín K2 je tu obsiahnutý v podtype MK-7, ktorý vďaka svojmu dlhšiemu polčasu rozpadupolčasu (v porovnaní s ostatnými podtypmi vitamínu K2) pôsobí v tele oveľa efektívnejšie a nie je potrebné ho tak často dopĺňať. Zloženiu teda naozaj nie je čo vytknúť a treba oceniť výber jednotlivých látok aj ich celkovú kvalitu. V jednej dávke vitamínu D3 + K2 od Vilgain nájdeme 1 000 IU vitamínu D3 a 50 μg vitamínu K2, čo je v oboch prípadoch veľmi dobré.

Neprehliadnite
Hoci vitamín K2 nepatrí medzi najznámejšie vitamíny, jeho vplyv na celkové zdravie organizmu je nepopierateľný. Všetko o ňom si môžete prečítať v našom porovnaní najlepších vitamínov K.

Jednoduché užívanie vďaka dávkovaču farmaceutickej kvality

Výrobca odporúča užívať dve kvapky (približne 0,2 ml) denne. V takom prípade vám jedno balenie vydrží približne 150 dní, čo považujem za viac než dostatočné. Musím vyzdvihnúť dávkovač, ktorým je fľaštička vybavená, vďaka ktorému nebudete mať problém s odmeraním dávok. Odporúčaná dávka bezpečne pokryje dennú potrebu vitamínu D3. V prípade vitamínu K2 dve kvapky roztoku obsahujú približne dve tretiny odporúčanej dennej dávky, čo však bohato stačí, pretože vitamín K2 nie je až také ťažké získať zo stravy.

Prehľad vitamínu D3 + K2 Vilgain
Vďaka dávkovaču je jeho užívanie naozaj jednoduché
.

Prijateľná cena

V čase písania tejto recenzie zaplatíte za jedno balenie obsahujúce 150 denných dávok 249 korún. V porovnaní s konkurenciou je to pomerne vysoká cena, keďže mnohé výrobky majú odporúčané dávkovaniedenných dávok, takže v prepočte na jednu dennú dávku vychádza lacnejšie, ako sa na prvý pohľad zdá. Treba však povedať, že rozdiel medzi Vilgain Vitamín D3 + K2 a konkurenciou nie je závratný. Navyše, ak vezmeme do úvahy aj celkovú kvalitu výrobku, musíme výsledný pomer ceny a kvality hodnotiť ako veľmi dobrý.

Cenová tabuľka pre Vilgain Vitamin D3+K2
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 7,29 -27%

Záverečné hodnotenie

Vilgain Vitamín D3 + K2 je skvelou voľbou pre každého, kto potrebuje doplniť vitamín D3 a hľadá na tento účel naozaj kvalitný produkt. Hoci nejde o najlacnejší produkt na trhu, vzhľadom na jeho vysokú kvalitu je vyššia cena pochopiteľná. V dôsledku toho musíme tento doplnok stravy vrelo odporučiť.

Ak vás však vitamín D3 od spoločnosti Vilgain nezaujal, neprehliadnite naše porovnanie najlepších doplnkov stravy s vitamínom D, kde nájdete mnoho ďalších vysokokvalitných produktov.

Porovnanie s konkurenciou

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.