Performance Greens: komplexný produkt pre zdravie [recenzia]

Je asi samozrejmé, že doplnenie kvalitných vitamínov a minerálov je mimoriadne dôležité nielen pre športovcov. Dôvodov je viacero a niektoré z nich sme spomenuli napríklad v našom článku o najdôležitejších doplnkoch výživy. V tejto recenzii sa pozrieme na Performance Greens, ktorý môže byť celkom zaujímavou alternatívou ku klasickým vitamínom a minerálom z kapsúl.

BrainMax Performance Greens
Kategória: Vitamíny, minerály
Chuť
8.0/10
Rozpustnosť
10.0/10
Stráviteľnosť
10.0/10
Zložky
9.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnotenie
9.2
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre BrainMax Performance Greens
Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 1,50
Cena:  € 28,71

Hneď na úvod treba poznamenať, že de facto veľmi podobný produkt je k dispozícii aj od spoločnosti Czech Virus. V tejto recenzii však budeme hovoriť o doplnku od spoločnosti BrainMax.

Ako hodnotíme zloženie?

V prvom rade by sme sa mali pozrieť na zloženie, ktoré je pravdepodobne hlavným dôvodom nákupu akéhokoľvek doplnku. Základ Performance Greens totiž tvorí 12 superpotravín, ktoré svojimi rôznymi vlastnosťami prinášajú produktu jeho jedinečné využitie. Z hľadiska množstva je najbohatšie zastúpená mladá pšenica, ďalej chlorella, spirulina a obradový čaj matcha. Tieto 4 látky sú zastúpené aj v bio kvalite. Kombinácia chlorelly, spiruliny a čaju matcha zabezpečuje vysoké množstvo chlorofylu, ako aj množstvo rôznych antioxidantov. Okrem toho však výrobok obsahuje aj mätu, ktorá sa používa na normálne fungovanie tráviaceho traktu.tráviaceho traktu, baobab na optimalizáciu kognitívnych funkcií, moringu, kurkumu, lucernu či ashwagandhu. Okrem toho v ňom nájdete aj zmes elektrolytov s obsahom horčíka, draslíka, sodíka a chloridov, ako aj stopové prvky z morských rias (tzv. Aquamin). Okrem toho veľkú časť výrobku tvorí čakanková vláknina a v zložení nájdete aj kyselinu citrónovú a glykozidy steviolu, ktoré sa používajú na výrobu zmesi.

Zloženie BrainMax Performance Greens

Bezproblémové dávkovanie

Keďže súčasťou balenia je aj odmerka, stojí za zmienku, že samotné dávkovanie a príprava výrobku sú pomerne jednoduché. Stačí vziať jednu odmerku, čo predstavuje 10 g výrobku, a zmiešať ju s 200 až 250 ml vody. Ideálne je použiť šejker, pretože bez neho sa zmes veľmi ťažko rozpúšťa. Ideálne je potom piť Performance Greens pravidelne raz denne a odporúčame ho užívať hneď po prebudení na lačný žalúdok. Keďže niektorí spotrebitelia zaznamenali napr. mierne problémy s nadúvanímodporúčame počas prvých dní otestovať vašu toleranciu na polovičnej dávke.

Ako výrobok chutí?

Asi najkontroverznejšou vlastnosťou tohto výrobku je nepochybne chuť. Zatiaľ čo niektorí ľudia ju absolútne milujú, pre iných je neznesiteľná. Úprimne musíme povedať, že Performance Greens sme spočiatku nepovažovali za produkt s výbornou chuťou.a keď sme si na ne časom zvykli, dokonca si dovolíme povedať, že nám chutili. Musíte však vziať do úvahy, že majú pomerne sladkú chuť, v ktorej sú jednoznačnestopy "zelených" živín, ako sú chlorella a spirulina, ktoré sú z výrobkov prirodzene cítiť. Ak však pripravíte Performance Greens s trochou citrónovej šťavy a zalejete ich kockami ľadu, rozhodne sa to dá zvládnuť. Najmä na pomery týchto zelených doplnkov je chuť naozaj dobrá. Nečakajte však žiadne extra zázraky.

 

Brainmax Performance Greens
Brainmax Performance Greens
Brainmax Performance Greens

Ako hodnotíme cenu?

V čase písania tejto recenzie vychádza jedno balenie na 699 korún a vzhľadom na to, že v ňom nájdete 33 dávok, môžete počítať s tým, že za jednu dávku zaplatíte približne 21 korún. Bohužiaľ, treba poznamenať, že výrobok je ťažko porovnateľný, pretože príliš veľa takýchto doplnkov neexistuje. Vysoká cena je však pre nás určite opodstatnená už len tým, že 10 obsiahnutých zložiekZvyšné dve sú elektrolyty a minerály zastúpené v najlepších možných formách.

Cenová tabuľka pre BrainMax Performance Greens
Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 1,50
Cena:  € 28,71

Funguje tento doplnok?

Tým sa dostávame k vlastným skúsenostiam s týmto doplnkom. Vtomto bode musíme prísť priamo a priznať, že sme boli úplne spokojní s Performance Greens. Prvá vec, ktorú si všimnete po niekoľkých dňoch, je pozitívny vplyv na trávenie, vďaka ktorému sa budete po chvíli cítiť naozaj dobre. Samozrejme, črevný mikrobióm potom ovplyvňuje celý rad ďalších faktorov a v konečnom dôsledku Performance Greens funguje na mnohých frontoch. Vďaka antioxidantom na čele s vitamínom C sa môžete tešiť aj na podporu imunitného systému a vďaka mätám sa vám zasa bude dobre spať.

Záverečné hodnotenie

Ak vám nevyhovujú tradičné multivitamínové doplnky, alebo jednoducho máte chuť vyskúšať niečo nové, Performance Greens sú určite dobrou voľbou. Akonáhle si zvyknete na ich špecifickú chuť, zistíte, že si ich pitie naozaj užijete, aj keď sa vám po prvom ochutnaní môže zdať ich chuť dosť netypická.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.