Fitness007 PWO Jirka Vacek: Ako sa darí predtréningovke od známeho kulturistu? [recenzia]

Kvalitný predtréningový tréning môže posunúť váš tréning na úplne novú úroveň. Správne nakopnutie, extrémna dávka energie a napumpovanie celého tela vás motivuje vyžmýkať zo seba absolútne maximum. Niet divu, že predtréningovky patria medzi najobľúbenejšie doplnky výživy. Sú užitočné najmä v situáciách, keď sa cítite unavení alebo potrebujete povzbudenie pred tréningom.

Nájsť ten správny predtréningový prípravok však môže byť náročné. Niektoré produkty jednoducho nefungujú tak dobre, ako vyzerajú, a pre každého je vhodné niečo trochu iné. Z tohto dôvodu sa vám snažíme pravidelne prinášať ďalšie a ďalšie recenzie nakopávačov, aby sme vám tento výber uľahčili. Dnes si vezmeme na mušku Fitness007 PWO Jirka Vacek, predtréningovku podľa receptúry známeho trénera a kulturistu Jirku Vacka. Ako sme s ním boli spokojní? A splnil tento produkt to, čo sľubuje? Čítajte ďalej a dozviete sa viac!

Fitness007 PWO
Kategória: Nakopávače
Chuť
8.0/10
Rozpustnosť
9.0/10
Účinok
10.0/10
Zložky
10.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnotenie
9.0
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre Fitness007 PWO
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 27,28

Ak sa už nejaký čas venujete silovému tréningu a silovým športom, meno Jirka Vacek pre vás určite nie je novinkou. Tento český kulturista a tréner je známy svojimi skvelými výkonmi aj vďaka spolupráci s predajcom športovej výživy Fitness007. Na YouTube a sociálnych sieťach sa delí o svoje rady a skúsenosti a odovzdáva ich mladším a menej skúseným športovcom.

Zloženie obsahuje 21 účinných látok!

Základom správneho nakopávača je premyslená receptúra kombinujúcaúčinných látok, ktoré spolu pôsobia v synergii. Jirka Vacek PWO si v tomto smere nevedie zle. Obsahuje celkom 21 účinných látok, čo je naozaj pôsobivé. Dôležitejší ako ich počet je však ich skutočný účinok a množstvo, v ktorom sú obsiahnuté. Poďme sa teda na jednotlivé látky pozrieť bližšie:

 • 5 400 mg L-citrulínu, ktorý je najlepším doplnkom pre zlepšenie produkcie NO, a tým aj prekrvenia svalov
 • 2 600 mg kyseliny jablčnej (citrulín malát), ďalšej účinnej formy citrulínu
 • 2 000 mg SABEET (výťažok z červenej repy ) s obsahom nitrátov pre maximálny prietok krvi svalmi počas tréningu
 • 2 000 mg glycerolmonostearátu na zvýšenie objemu extracelulárnej tekutiny
 • 2 000 mg L-tyrozínu, ktorý je prekurzorom adrenalínu a noradrenalínu
 • 2 000 mg taurínu pre správnu koncentráciu pri tréningu
 • 500 mg extraktu z listov zeleného čaju na podporu fungovania metabolizmu
 • 500 mg prášku Cordyceps sinensis, čo je huba, ktorá podporuje energiu, vytrvalosť a regeneráciu
 • 300 mg draslíka, ktorý sa vo veľkom množstve vylučuje v pote počas fyzickej námahy
 • 250 mg extraktu z hroznových jadierok pre lepší krvný obeh a významné antioxidačné účinky
 • 188 mg elementárneho sodíka vo forme citrátu na zlepšenie tvorby červených krviniek
 • 165 mg kofeínu pre maximálnu energiu
 • 120 mg vitamínu C na podporu čerpania a antioxidačné účinky
 • 119 mg elementárneho fosforu (draselná soľ kyseliny fosforečnej ) pôsobiaceho ako zdroj bunkovej energie
 • 100 mg extraktu z Citrus aurantium, ktorý pôsobí ako zdroj synefrínu na podporu metabolizmu tukov
 • 85 mg rhodiola rosea na normálne trávenie, okysličenie srdca a ciev a podporu fyzickej výkonnosti
 • 57 mg elementárneho horčíka (vo forme citrátu), od ktorého závisí funkcia enzýmov podieľajúcich sa na tvorbe ATP
 • 50 mg cytokolínu, ktorý pôsobí ako prekurzor fosfatidylcholínu a prispieva k obnove mitochondrií zodpovedných za produkciu bunkovej energie
 • 24,7 mg vitamínu B6 pre správny metabolizmus bielkovín a sacharidov
 • 30 mg vitamínu B3 na podporu regenerácie po svalovej záťaži
 • 7 mg bioperínu, ktorého cieľom je až niekoľkonásobne zlepšiť vstrebávanie iných látok

Zoznam účinných látok je naozaj dlhý a je vidieť, že výrobca venoval zloženiu pozornosť. Za zmienku stojí absencia beta-alanínu, ktorý je pre mnohých nevyhnutnou súčasťou správneho nakopávača, no iní sa mu radi vyhnú. Osobne nemám pocit, že by tu beta-alanín chýbal, pretože zloženie je naozaj nadupané a účinok je úplne dostatočný aj bez neho. Naopak, oceňujem prítomnosť dvoch foriem citrulínu a prítomnosť dôležitých minerálov, ktoré telo vylučuje počas tréningu. Preto musím zloženie hodnotiť ako výborné.

Jirka Vacek PWO
Zloženie 21 účinných látok v dostatočnom množstve hovorí samo za seba.

Ako používať PWO Jirka Vacek?

Jedna dávka tohto predtréningového prípravku predstavuje 24 gramov, čo zodpovedá necelým dvom odmerkám (presnejšie 1 a 3/4 odmerky). Hoci ide o detail, pri pravidelnom používaní sa suplementy dávkujú od oka a podobne nastavené dávky vedie ku konečnému výsledku, že zvyčajne užijete o niečo menej alebo o niečo viac, ako je stanovená denná dávka. Opäť to nie je zásadný problém, ale aj tak by som to považoval za prakticképraktickejšie dodávať doplnky s odmerkami, ktoré zodpovedajú odporúčaným dávkam.

Pri miešaní vo vode som sa nestretol so žiadnymi problémami s rozpustnosťou, čo sa niekedy stáva pri iných predtréningovkách. Spočiatku som sa trochu obával toho, že výrobca odporúča použiť 500 ml vody, keďže účinok sa však zvyčajne dostaví až po niekoľkých30 minútach, nie je potrebné piť nakopávač tesne pred tréningom, a tak problém s plným bruchom vody počas tréningu odpadá. Napriek tomu som po čase začal používať o niečo menej vody (asi 400 ml) a na rozpustnosť to nemalo vplyv.

Neprehliadnite
V našej recenzii Extrifit Agrezz sa dozviete, prečo je to dlhodobo jeden z najlepších predtréningoviek na trhu.

Užívajte v dostatočnom predstihu

PWO Jirka Vacek efekt je podľa mňa naozaj skvelý. Môžete sa tešiť na naozaj dobré napumpovanie a silné nakopnutie, ktoré vás rozhodne nebude nútiť trénovať. Jediné negatívum vidím v pomerne dlhom čase medzi vypitím a nástupom všetkých účinkov. Odozva prichádza približne po 30 minútach, čo znamená, že ak PWO nevypijete s dostatočným predstihom, na začiatku tréningu účinok nepocítite. Ak sa vám však podarí správne načasovať, určite nebudete sklamaní a tento jav zdieľa PWO s mnohými inými predtréningovkami.

Na pomery kickeru celkom dobrá chuť

Musím sa priznať, že väčšina predtréningov mi nechutí veľmi dobre. Zvyčajne sú veľmi silné a niekedy je ťažké vypiť ich bez toho, aby som sa trochu neškľabil. Predtréningovky si jednoducho nekupujete kvôli chuti, ale kvôli účinku. Podľa môjho názoru je PWO Jirka Vacek jeden z tých lepších produktov, čo sa týka chuti. Chuť nemá žiadnu umelú príchuť, a hoci je na môj vkus trochu príliš sladká (ako to často býva pri jahodových príchutiach), nie je to katastrofa. V konečnom dôsledku preto hodnotím príchuť skôr pozitívne.

Vyššia cena môže odradiť od kúpy

Najväčším kameňom úrazu tohto výrobku je jeho cena. V porovnaní s konkurenciou zaplatíte za jednu dávku často až o tretinu viac. Zloženie tohto výrobku je naozaj dobré a zároveň musíme brať do úvahy skutočnosť, že v zložení je 21 účinných látokPomer cena/kvalita je v porovnaní s najlepšími produktmi v našom rebríčku najlepších nakopávačov o niečo horší. Svoje miesto medzi najlepšími produktmi na trhu si však nepochybne zaslúži.

Cenová tabuľka pre Fitness007 PWO
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 27,28

Záverečné hodnotenie

PWO Jirka Vacek musím hodnotiť ako veľmi dobrý produkt, ktorý rozhodne môže konkurovať najlepším produktom na trhu. Má však niekoľko nedostatkov, z ktorých najväčším je cena. Ak si nemôžete dovoliť minúť na doplnky výživy prehnané množstvo peňazí, určite sa oplatí siahnuť po inej alternatíve z nášho rebríčka. Na druhej strane, ak vám nevadí priplatiť si za kvalitnú predtréningovku, PWO Jirka Vacek môže byť pre vás tým pravým produktom. Rozhodne stojí za vyskúšanie a odporúčame ho všetkými desiatimi.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.