Vilgain Probiotic Complex: najlepšie probiotiká na trhu? [recenzia]

Zdravý a dobre fungujúci črevný mikrobióm je základom celkového fyzického zdravia človeka. Vyvážený mikrobióm je nevyhnutný pre dostatočnú imunitu, správne trávenie, zdravie srdca a mozgu a mnohé ďalšie. Viac sa o tom dočítate napríklad v našom článku Mikrobióm je dôležitejší, než si myslíte. Ako však podporiť správne fungovanie črevného mikrobiómu? Jedným z najlepších spôsobov je staviť na probiotiká.

Probiotické kultúry pomáhajú obnoviť rovnováhu medzi rôznymi črevnými baktériami, a preto sú mimoriadne užitočným doplnkom stravy. Značka Vilgain medzitým nedávno predstavila vylepšenú verziu svojich obľúbených probiotík Vilgain (recenzia). Ako sa Vilgain Probiotic Complex vyrovná svojmu predchodcovi a konkurenčným produktom? To a ešte oveľa viac sa dozviete v dnešnej recenzii.

Vilgain Probiotic Complex
Kategória: Iné
Dávkovanie
10.0/10
Stráviteľnosť
10.0/10
Veľkosť balenia
9.0/10
Zložky
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnotenie
9.6
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre Vilgain Probiotic Complex
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 17,99

Značka Vilgain je už dlho veľmi obľúbená a bolo by zbytočné ju ďalej predstavovať. Je však dôležité spomenúť, že všetky výrobky od tohto výrobcu sa môžu pochváliť naozaj premysleným zložením.vďaka čomu často dokážu konkurovať značkám, ktoré sú na trhu oveľa dlhšie. Presvedčiť sa o tom môžete v našejrecenzii Vilgain Grass Fed Whey Protein alebo v našom porovnaní najlepších kreatínov.

Zloženie je takmer bezkonkurenčné

Ak sa pozriete na zloženie akýchkoľvek probiotík, uvidíte hromadu latinských názvov a niektoré veľmi vysoké čísla, ale na prvý pohľad je to ťažké rozoznať. Ak však viete, čo v zložení hľadať, môžete si pohodlne vystačiť aj bez znalosti latinského názvu jednotlivých probiotických kmeňov. Dôležité je, aby probiotiká obsahovali čo najviac rôznych kmeňov a zároveň čo najviac probiotických kultúr (CFU). Vilgain Probiotic Complex si v oboch ohľadoch vedie veľmi dobre, pretože obsahuje 15 probiotických kmeňov a v každej kapsule je spolu 30 miliárd CFU. To je podstatne viac ako pri predchádzajúcom variante probiotík Vilgain, ale aj viac ako pri väčšine konkurenčných produktov.

Veľmi dôležitú úlohu v zložení zohrávajú aj prebiotiká. Tie slúžia ako potrava pre probiotické kultúry, čím podporujú ich účinnosť. Vilgain Probiotic Complex obsahuje 150 mg prebiotickej vlákniny z čakanky (inulínu). To úprimne povedané nie je vôbec zlé, ale je to o niečo menej ako v predchádzajúcich probiotikách Vilgain. V konečnom dôsledku však musíme vzorec hodnotiť ako vynikajúci, pretože obsah probiotického kmeňa a CFU je naozaj extrémne vysoký.

Vilgain Probiotický komplex Recenzia
Vilgain Probiotic complex má naozaj skvelé zloženie.

Ako používať Vilgain Probiotic complex?

Výrobca odporúča užívať jednu kapsulu denne. V praxi to znamená, že jedno balenie vám vystačí na 2 mesiace, čo je o tretinu menej akoako pri staršej verzii, ale stále je to pomerne dlhá doba. Tentoraz sa však odporúča uchovávať probiotiká v chladničke, aby sa nepokazili.

Vynikajúci pomer ceny a kvality

Vilgain Probiotic Complex rozhodne nepatrí medzi najlacnejšie probiotiká na trhu. Dá sa však povedať, že vďaka vysokému obsahu probiotických kmeňov a CFU je vyššieVyššia cena je úplne opodstatnená a výsledný pomer ceny a kvality je stále úplne perfektný. Je síce možné nájsť lacnejšie alternatívy, tie sa však zložením a účinkom nemôžu vyrovnať Vilgain Probiotic Complex. V konečnom dôsledku preto hodnotíme cenu skôr pozitívne.

Cenová tabuľka pre Vilgain Probiotic Complex
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 17,99

Záverečné zhrnutie

Ak hľadáte naozaj kvalitné probiotikum s naozaj nadupaným zložením a výborným účinkom, Vilgain Probiotic Complex je pre vás jasnou voľbou. Z hľadiska zloženia mu naozaj nie je čo vytknúť a len ťažko by ste hľadali produkt s podobnými hodnotami. Možno nie je najlacnejší z hľadiska ceny, ale vďaka kvalite jeho zložiek má stále možno najlepší pomer ceny a kvality na trhu.

Ak vás tento produkt stále neoslovil, neprehliadnite naše porovnanie najlepších probiotík, z ktorého si nepochybne vyberiete svojho favorita.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.