BrainMax LAUF Preworkout: skvelá predtréningovka bez kofeínu?

Pokiaľ ide o predtréningovky, športovci sa zvyčajne delia na dve skupiny. Prvá hľadá doplnky, ktoré majú čo najviac stimulantov a nevadia im napríklad americké doplnky, ktoré majú niektorých látok priveľa. Druhá skupina potom hľadá nakopávače bez stimulantov, aby sa mohli dobre vyspať, ale zároveň vyťažiť z tréningu maximum. A práve pre športovcov z druhej skupiny bude určená táto recenzia, v ktorej sa pozrieme na BrainMax Lauf bez kofeínu.

BrainMax LAUF Preworkout NO-STIM
Kategória: Nakopávače
Chuť
10.0/10
Rozpustnosť
10.0/10
Stráviteľnosť
10.0/10
Zložky
10.0/10
Cena
7.0/10
Celkové hodnotenie
9.4
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre BrainMax LAUF Preworkout NO-STIM
Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 32,35
Cena:  € 32,35

Na začiatku treba dodať, že tento doplnok je súčasťou nášho porovnania najlepších predtréningoviek bez stimulantovtakže ak vás skôr ako podrobná recenzia zaujíma porovnanie s konkurenciou, pozrite si rebríček. Teraz však späť k tejto recenzii.

Prvotriedny vzorec bez výhrad

Zloženie predtréningovky Lauf je naozaj skvelé a ako sme spomínali v rebríčku, ide o kombináciu 17 účinnýchktoré sa navzájom výborne dopĺňajú a v konečnom dôsledku prispievajú k dobrému fungovaniu doplnku. Základom je citrulín, ktorý je dôležitý pre správny krvný obeh, ďalej arginín, kreatín a ďalšie známe látky. Zaujímavá je aj prítomnosť elektrolytov, čo určite ocenia tí z vásktorí vykonávajú náročnejšie tréningy, pri ktorých sa veľa potia. Práve prostredníctvom potu sa z tela odvádzajú tieto živiny, ktorých nedostatok môže neskôr ovplyvniť výkon. V tomto ohľade nemáme BrainMaxu Lauf čo vytknúť.

Lauf Pre-workout BrainMax

Ako sme BrainMax Lauf používali?

Používanie BrainMax Lauf je veľmi jednoduché, pretože výrobok sa dobre rozpúšťa a na prípravu nepotrebujete ani šejker. Stačí si vziať 20 g (2 odmerky) doplnku a zmiešať ho s 300 ml vody. Aj keď zvyčajne odporúčame použiť viac vody pre menej sladkú chuť, tentoraz nám tento pomer dokonale vyhovoval.

Ako Lauf chutí?

Miernou nevýhodou BrainMaxu Lauf pre niektorých môže byť, že je dostupný len v jednej príchuti, ktorou je červený pomaranč. Hoci v redakcii nie sme veľkými fanúšikmi tejto možnosti, musíme povedať, že sme nakoniec boli príjemne prekvapení. Táto príchuť nie je ani zďaleka taká výrazná, ako by mohla byť, a celá predtréningovka nepôsobí tak vôbec umelý a v rámci možností športovej výživy sa dá povedať, že si ho môžete celkom príjemne vychutnať. Prekvapil nás teda a hodnotíme ho maximálnym možným počtom bodov, ale chápeme, že nemusí byť pre každého.

Funguje doplnok bez kofeínu?

Asi najdôležitejším aspektom pri výbere správneho predtréningového doplnku je, samozrejme, funkčnosť. A hoci pri nakopávačoch s kofeínom sa môžete zamerať aj na stimulačné účinky doplnku, jediným meradlom hodnotenia týchto doplnkov je vplyv na prietok krvi. A ten je v prípade BrainMax Lauf absolútne bezkonkurenčný. Hneď 3 gramy beta alanínu sa prejavia miernym pálením v ušiach, ktoré sa časom doplní a dobrým prietokom krvi, ktorý pretrváva počas celého tréningu. Z hľadiska účinku sa nemáme na čo sťažovať.

Ako hodnotíme cenu?

Dôvodom, prečo sa Lauf nedostal do nášho rebríčka najlepších predtréningoviek bez stimulantov, bola predovšetkým jeho vysoká cena. V čase písania tejto recenzie zaplatíte za jedno balenie s 20 dávkami 799 korún, čo čo je úprimne povedané dosť veľa, pretože jedna dávka stojí takmer 40 korún. A ak vám nevadí priplatiť si za kvalitný výživový doplnok, Lauf je určite skvelou voľbou. Na druhej strane však môžete nájsť aj podstatne lacnejšie doplnky, ktoré môžu byť pre rekreačných športovcov úplne dostačujúce.

Cenová tabuľka pre BrainMax LAUF Preworkout NO-STIM
Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 32,35
Cena:  € 32,35

Záverečné hodnotenie

Čo povedať na záver? Snáď len to, že BrainMax Lauf je skvelý predtréningový prípravok s dobrým zložením, veľmi príjemnou chuťou a hlavne - naozaj funguje. Dobré prekrvenie vám vydrží počas celého tréningu a vďaka absencii stimulantov nebudete mať problém na konci zaspať, ani keď pôjdete cvičiť neskoro večer. Keby cena nebola taká vysoká, určite by to bol jeden z najlepších predtréningových prípravkov na trhu. Keďže však musíme brať do úvahy celkový pomer cena/kvalita, BrainMax Lauf je "len" v prvej päťke.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.