Ketomix Recenze: vyskúšali sme prémiový týždenný balík ketodiéty!

Nie je žiadnou novinkou, že pre vás pravidelne pripravujeme veľké množstvo recenzií jednotlivých fitness zariadení. doplnkov stravy, aby sme vám uľahčili ich výber, upozornili na niektoré nevhodné výrobky a naopak odporučili tie naozaj dobré. Dnešná recenzia však bude trochu iná. Nezameriame sa len na jeden výrobok, ale pozrieme sa na celý balík diétnych doplnkov od značky KetoMix. Konkrétne ide o prémiový týždenný balíček Keto diéty. Najprv si rozoberieme základné špecifiká tohto diétneho plánu a potom sa podrobne pozrieme na jednotlivé jedlá a ich zloženie.

Ak uvažujete o kúpe podobného balíka alebo vás lákanapríklad niektorými jednotlivými jedlami, ktoré sa dajú kúpiť samostatne, neprehliadnitezáver našej recenzie, kde sa pozrieme aj na to, ako si diétny balík KetoMix vedie v porovnaní s konkurenciou a či sa naozaj oplatí do neho investovať. Poďme na to!

Týdenní balíček od KetoMix
Kategória: Potraviny
Chuť
8.0/10
Rozmanitosť jedál
8.0/10
Príprava
10.0/10
Zložky
9.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnotenie
8.8
z 10 bodov

Ak ste už niekedy počuli o keto diéte, značka KetoMix vám pravdepodobne nie je cudzia. V skutočnosti sa zameriava na predaj diétnych balíčkov obsahujúcich jedlá určené špeciálne pre keto diétu. Značka KetoMix sa v našom veľkom porovnaní najlepších keto diét umiestnila na prvom mieste. Okrem týždenného diétneho plánu ponúka KetoMix aj množstvo ďalších balíčkov, takže si v nich naozaj každý nájde niečo pre seba.

Vyskúšajte keto diétu na 1 týždeň

Čo nájdete v prémiovom týždennom balíku od KetoMix?

Celý balíček obsahuje celkovo 35 porcií, čo zodpovedá piatim porciám denne. Jednotlivé jedlá môžete používať ako doplnok bežnej pestrej stravy alebo ako súčasť keto diéty, ktorú doplníte vlastnými potravinami. Výrobca odporúča používať počas celého týždňa len jedlá z balenia, ale rozhodne to nie je podmienkou. Keďže proteínový kokteil tvorí celkovo 15 porcií, väčšinu ľudí by takýto systém pravdepodobne aj tak neuspokojil. Na aké jedlá sa teda môžete tešiť?

Proteínový kokteil s príchuťou (15 porcií)

Základ týždenného balíčka tvorí proteínový kokteil. K nemu dostanete aj samostatne balený prášok s príchuťou čokolády. Okrem ochutenia kokteilu ho môžete použiť aj ako príchuť do iných jedál.

Zloženie

Proteínový kokteil obsahuje najmä srvátkový proteínový izolát a sójový proteínový izolát. Ďalej obsahuje ovsenú vlákninu, sušené mlieko, kukuričnú vlákninu, repkový olej a zmes vitamínov a minerálnych látok. Prítomnosť širokej škály vitamínov a minerálnych látok je potrebné oceniť, hociaj keď vo väčšine prípadov nejde o príliš veľké dávky. Na druhej strane obsah repkového oleja je dosť zvláštny a zbytočný. Jedna porcia kokteilu (30 gramov prášku) obsahuje približne 16 gramov bielkovín, čo nie je najviac, a 3,3 gramu sacharidov. V tomto ohľade sa zdá byť výživovo výhodnejšou možnosťou vyskúšať jeden z najlepšíchsrvátkových izolátov, ktoré obsahujú viac bielkovín a menej sacharidov.

Čo sa týka chuti, obsahuje viac ako polovicu odtučneného kakaa, čakankovú a kukuričnú vlákninu, sladidlo sukralózu a protihrudkujúcu látku. V tomto ohľade teda nie je čo kritizovať. Okrem toho na ochutenie kokteilu stačí 1,5 g tejto zmesi, čo v konečnom dôsledku nepridáva takmer žiadne kalórie navyše.

Príprava

Príprava proteínového kokteilu nie je zložitá. Stačí 250 ml vody, 30 g zmesi a 1,5-3 g arómy. Všetko zmiešajte v šejkri, ktorý je súčasťou balenia, a kokteil budete mať pripravený za pár sekúnd.

Chuť

Samotný proteín je pomerne nevýrazný a ak ste niekedy pili neochutený proteín z inéhoznačky, pravdepodobne si nevšimnete žiadny výrazný chuťový rozdiel.S prídavkom netukovej kakaovej príchute získate pomerne dobrý čokoládový proteín, ktorý sa nijako nevymyká z bežného rámca.

Proteínový kokteil Ketomix
Proteínový kokteil od KetoMix obsahuje viac zložiek ako napríklad klasické proteíny pre športovcov.

Polievky (3 porcie)

Prémiové týždenné keto balenie obsahuje celkom 3 polievky, z ktorých každá zodpovedá jednej porcii. Ide o polievky s kuracou, zeleninovou a hubovou príchuťou.

Zloženie

Základom všetkých polievok s kuracou a hubovou príchuťou je mlieko a sójová bielkovina (bez ďalších špecifikácií), zatiaľ čo polievka so zeleninovou príchuťou obsahuje najmä sójové a srvátkové bielkoviny (opäť bez ďalších podrobností). Okrem toho polievky obsahujú slnečnicový olej, arómy, zeleninová polievka obsahuje špeciálnu zmes korenín a všetky triTri polievky, rovnako ako proteínový kokteil, obsahujú pomerne veľa minerálov a vitamínov, čo musíme opäť pochváliť.

Príprava

Celý obsah vrecúška (25 g) rozmiešajte v 180 až 200 ml horúcej vody (približne 80 ℃) a nechajte 3 minúty odstáť. Osobne som mal napríklad v prípade kuracej polievky problémy s tým, že sa v nej tvorili hrudky. V takom prípade odporúčam pridať trochu viac vody a polievku opäť dôkladne premiešať.

Ochutnajte

Čo sa týka chuti, musíme spomenúť, že nás celkom prekvapila. Spočiatku sme od polievok nemali žiadne prehnané očakávania, pretože najmäNapríklad kuracia polievka v nás nevzbudila žiadne nadšenie.Nakoniec sme však boli prekvapení, pretože hoci nejde o poctivý domáci vývar, v skutočnosti je to vlastne celkom dobrá a výživná polievka, ktorá sa dá bez problémov zjesť.

Proteínové polievky KetoMix
Bielkovinové polievky nevyzerajú lákavo, ale nie sú zlé.

Omeleta so zeleninovou príchuťou (1 porcia)

Proteínová omeleta so zeleninovou príchuťou poslúži ako jednoduché raňajky alebo ľahká desiata. Hoci je v balení len jedna porcia, zaručene pomôže oživiť váš jedálniček.

Zloženie

Proteínová omeleta sa skladá zo sójového izolátu, sušeného vaječného bielka a pšenice.vaječného bielka, rastlinného korenia, srvátkového koncentrátu a sušeného mlieka. Okrem zahusťovadiel a protihrudkujúcich látok sa v nej nachádza kombinácia vitamínov a minerálnych látok, rovnako ako v ostatných jedlách v balení. Jedna omeleta (25 g) obsahuje 14,5 g bielkovín (t. j. 58 g bielkovín na 100 g), 1,5 g sacharidov a 2,25 g tuku. V porovnaní s bežnou omeletou teda obsahuje výrazne viac bielkovín a výrazne menej tuku v rovnakom množstve, čo je jednoznačné plus. Treba však povedať, že obsahuje aj viac sacharidov, čo pri keto diéte nie je úplne žiaduce.

Príprava

Príprava proteínovej omelety je naozaj jednoduchá. Stačí obsah vrecúška rozmiešať v 75 ml vody a vyliať na rozpálenú panvicu s kvapkou oleja. Za pár minút máte omeletu na tanieri bez väčšej námahy. Zmes sa navyše na panvicu vôbec neprilepí, takže sa nemusíte obávať, že by sa pripálila.

Chuť

Vôňa omelety ma naozaj príjemne prekvapila, za čo môže najmä zeleninové korenie. Samotná chuť nie je až taká výrazná, ale rozhodne neurazí. Konzistencia omelety sa dosť líši od vaječnej omelety, ale to sa vzhľadom na spôsob prípravy dalo očakávať. Osobne by som uprednostnil normálnu vaječnú omeletu, ale ak sa neponáhľate a potrebujetepotrebujete rýchle a jednoduché jedlo s dostatkom bielkovín, môžem ju vrelo odporučiť.

Vyskúšajte keto diétu na 1 až 4 týždne za najlepšiu cenu

Proteínová palacinka (1 porcia)

Podobne ako zeleninová omeleta, aj proteínová palacinka môže slúžiť ako rýchle a jednoduché raňajky alebo desiata počas dňa. Navyše si ju môžete ochutiť orechovým krémom alebo čakankovým sirupom a dopriať si tak zdravú a výživnú pochúťku.

Zloženie

Zdrojom bielkovín v proteínovej palacinke je najmä sójový izolát a srvátkový koncentrát. olej, protihrudkujúca látka, zahusťovadlá a zmes vitamínov a minerálov. Široké spektrum vitamínov a minerálov treba opäť hodnotiť veľmi pozitívne, pretože v bežnej palacinke ich určite nie je to ľko.Jedna palacinka (25 g) obsahuje 14,8 g bielkovín, 3,25 g sacharidov a 2,25 g tukov. V porovnaní s typickou palacinkou obsahuje o niečo viac tuku, ale zároveň oveľa menej sacharidov a oveľa viac bielkovín.

Príprava

Príprava proteínovej palacinky je rovnaká ako v prípade zeleninovej omelety s tým rozdielom, že zmes je potrebné rozmiešať v 100 ml vody. Celá príprava preto netrvá dlhšie ako niekoľko minút.

Chuť

Vzhľadom na nízky obsah sacharidov nie je prekvapením, že Chuť palacinky nie je veľmi sladká, ako je to zvyčajne v prípade bežných palaciniek. Nič vám však nebráni v tom, aby ste si ju ochutili podľa svojej chuti. Dbajte však na to, aby ste používali len ingrediencie vhodné pre keto diétu.

NEPREHLIADNITE
Vedeli ste, že v našom porovnaní najlepších ketodiét pre aktuálny rok vyšiel najlepšie Ketomix?

Kuracie mäso na špenátovom pyré (1 porcia)

Kúsky kuracieho mäsa na špenátovom pyré sú jediným hotovým pokrmom, ktorý v balení nájdete. Nejde o mix ani instantnú verziu žiadneho jedla, ale o úplne normálne jedlo. V rámci prémiového týždenného balíka je to preto v porovnaní s ostatnými jedlami pomerne vzácna a vyčnievajúca zmena.

Zloženie

Takmer polovicu obsahu balenia (48 %) tvoria špenátové listy a zvyšných 40 % tvorí mäso z kuracích pŕs. Okrem toho pokrm obsahuje aj smotanu, cibuľu, odstredené mlieko, cesnak, vývar a soľ. Jedna 250 g porcia obsahuje 28 g bielkovín, 5,3 g sacharidov a 5,3 g tuku. To zodpovedá bežnému jedlu, avšak ak by ste si podobný pokrm pripravili doma, pravdepodobne by ste špenát pridali viac mäsa, čo by malo pozitívny vplyv na obsah bielkovín.

Príprava

Kuracie mäso so špenátovým pyré môžete pripraviť celkom tromi spôsobmi. Prvým je jednoduchý ohrev v mikrovlnnej rúre, ktorý bude trvať približne 2-3 minúty. Rovnaký čas bude trvať aj ohrievanie na panvici, čo je druhý spôsob odporúčaný výrobcom. Poslednou možnosťou je ohrievanie mäsa, stále uzavretého v pôvodnom obale, vo vriacej vode, ktoré by malo trvať približne 7 minút.

Kuracie mäso v špenátovom pyré
Kuracie mäso v špenátovom pyré môžete pripraviť rôznymi spôsobmi.

Bielkovinové pyré (2 porcie)

Veľmi praktickou súčasťou týždenného keto balíčka je proteínové pyré. To sa dokonca dodáva v dvoch príchutiach - s príchuťou limetky a s príchuťou malín a kakaa. Jedno balenie obsahuje 100 g a je vhodné na cesty alebo ako rýchla desiata kedykoľvek počas dňa.

Zloženie

Základ proteínového pyré tvorí voda a zmes bielkovín. Konkrétne ide o srvátkový izolát a hydrolyzovaný hovädzí kolagén. Významnú časť zloženia tvorí aj limetková/malinová šťava a prírodná limetková/malinová a kakaová aróma. V závislosti od príchute obsahuje jedna dávka 15 g bielkovín, približne 3 g sacharidov a menej ako 4 g tukov.

Príprava

Proteínové pyré sa dodáva v praktickom balení, z ktorého ho možno ihneď konzumovať.

Chuť

Pri oboch príchutiach ma celkom prekvapilo, aké kyslé pyré bolo.Pri malinovej a kakaovej príchuti tento problém nebol až taký výrazný, ale v prípade limetkovej príchute som v tomto ohľade príliš nadšená nebola. Na druhej strane musím oceniť perfektnú konzistenciu oboch príchutí, ktorá veľmi pripomína tvaroh (najmä ak ho predtým necháte chvíľu v chladničke). V konečnom dôsledku ide o veľmi podarenú desiatu, ktorú si môžete vychutnať v podstate kedykoľvek a kdekoľvek.

Vyskúšajte jednotlivé potraviny a celé balenia za najlepšiu cenu

Proteínový chlieb (3 porcie)

Veľkou výhodou proteínového chleba je jeho všestrannosť. Môžete ho doplniť v podstate čímkoľvek, čo sa hodí do keto stravy. V porovnaní s väčšinou jedál v balení vám výrobca dáva pomerne veľkú voľnosť v tom, ako bude výsledné jedlo vyzerať na tanieri.

Zloženie

Základom proteínového chleba KetoMix je zmes na pečenie pozostávajúca zpozostávajúcej z pšeničného lepku, sójovej múčky, hnedého a žltého ľanu, slnečnicových semienok a zmesi pšeničného lepku, sójovej múčky, ľanupšeničných otrúb, celozrnnej pšeničnej múky, sójovej múky, jablčnej vlákniny, jedlej soli, praženej sladovej jačmennej múky a sezamu. Múka však obsahuje aj vodu, sezam, pekárske droždie a pridanú vlákninu. V porovnaní s bežným chlebom obsahuje mnohonásobne viac bielkovín (29 g na 100 g) a menej sacharidov (len 9,5 g na 100 g).

Príprava

Jedna porcia sú dva plátky chleba. Je však na vás, ako si ich pripravíte. Odporúčame však používať len potraviny vhodné pre keto diétu.

Chuť

Z chuťového hľadiska si pri proteínovom chlebe v porovnaní s bežným chlebom takmer nevšimnete žiadny rozdiel.

Proteínové lupienky (4 porcie)

Ak radi chrumkáte, určite oceníte prítomnosť až 4 porcií proteínových chipsov v balení. Čipsy majú príchuť grilu, takže ich chuť rýchlo oživí váš jedálniček.

Zloženie

Takmer dve tretiny zloženia (presne 64 %) tvorí sójový proteínový koncentrát. Medzi zložky patrí aj tapiokový škrob, slnečnicový olej, sójová vláknina, soľ, maltodextrín, cukor, koreniebylinky a aromatické byliny, prírodné arómy, sušené paradajky v prášku a niektoré ďalšie arómy. Jedna porcia 30 g čipsov obsahuje 13,5 g bielkovín, 4,7 g sacharidov a 3,9 g tuku, čo je absolútne neporovnateľné s výživovou hodnotou červenej repy.ktorá obsahuje podstatne viac sacharidov a tukov a takmer žiadne bielkoviny.

Príprava

Chipsy nie je potrebné pripravovať, stačí otvoriť balenie a hneď si ich vychutnať.

Chuť

Proteínové čipsy chutili naozaj dobre. Musíme oceniť skutočnosť, žeopäť sa chuťou podobajú na rôzne slané výrobky zo supermarketov, hoci majú oveľa lepší nutričný profil a pri diéte vám určite prídu vhod.

Proteínové pyré ketomix
Chuť proteínových čipsov nás príjemne prekvapila.

Sušené mäso (1 porcia)

Milovníci mäsa ocenia, že týždenné balenie obsahuje aj morčacie teriyaki. Jedna porcia predstavuje 25 g sušeného mäsa. Príjemným detailom je skutočnosť, že výrobca k mäsu pribalil špáradlo, ktoré sa môže hodiť po konzumácii.

Zloženie

V tomto ohľade sa sušené mäso od spoločnosti KetoMix nelíši od väčšiny konkurenčných výrobkov. Morčacie mäso je obalené v teriyaki marináde a sójovej omáčke, pričom na ochutenie bol použitý aj sušený zázvor. Jedna porcia preto obsahuje 17,5 g bielkovín, 1,3 g sacharidov a 0,3 g tuku.

Chuť

Pokiaľ ide o sušené mäso, osobne som skôr fanúšikom hovädzieho mäsa. Napriek tomu musím uznať, že teriyaki od KetoMix vôbec nechutí zle.Chuť marinády nie je prehnaná a mäso chutí veľmi prirodzene. V porovnaní so spomínaným hovädzím mäsom je morčacie sušené mäso trochu "gumovejšie", ale to nemusí nutne znamenať nič zlé. V konečnom dôsledku ho preto musím hodnotiť pozitívne.

Ketomix Proteínové tyčinky Recenzia
Sušené mäso nechutí vôbec zle, ale pyré na nás pôsobilo trochu kyslo.

Proteínový croissant (1 porcia)

Proteínový croissant je tiež príjemným spestrením ponuky. Môžete si ho ochutiť podľa vlastnej chuti alebo si ho vychutnať len tak samot ný.Je ideálny na ľahké raňajky alebo rýchle občerstvenie.

Zloženie

Základnými zložkami proteínového croissantu sú pšeničná bielkovina, voda, maslo a pšeničná vláknina, ale prísady súSúčasťou ingrediencií je aj bambucké maslo, slnečnicový olej, hrachový proteín a ďalšie prísady. Jeden croissant (50 g) obsahuje celkovo 13 g bielkovín, 4,5 g sacharidov a 12 g tuku. V porovnaní s bežným croissantom je v ňom podstatne viac bielkovín a menej sacharidov.

Príprava

Spôsob prípravy croissantu je len na vás. Nezabudnite sa však vyhnúť prísadám s vysokým obsahom sacharidov.

Chuť

Podobne ako už spomínaný proteínový chlieb, ani croissant nie je veľmi chutný. líši od bežného chleba, a preto predstavuje skvelú a nutrične vhodnú desiatu.

Proteínové tyčinky (3 porcie)

Čo by to bolo za potravinový balíček, keby neobsahoval nejaké proteínové tyčinky. Tento týždenný balíček od spoločnosti KetoMix obsahuje 3 a každá z nich má inú príchuť. Môžete sa tešiť na tyčinku s príchuťou čokolády, mliečnej čokolády s mandľami a arašidov.

Zloženie

Zloženie jednotlivých tyčiniek sa dosť líši, všetky tri však obsahujú srvátkový proteín ako hlavný zdroj bielkovín. Vo všetkých troch nájdete aj širokú škálu vitamínov a minerálov. Ostatné zložky závisia od toho, o akú príchuť ide. Tyčinka s arašidovou príchuťou sa môže pochváliť najlepšou výživovou hodnotou, v 40 gramoch sa nachádza 14 g bielych bielkovín.g bielkovín, 2,9 g sacharidov a 7,2 g tukov, čo je porovnateľné s niektorými tyčinkami z nášho zoznamu najlepších proteínových tyčiniek.

Týždenná ketodiéta za najlepšiu cenu

Môžem balenie kombinovať s inými jedlami?

Balenie je výrobcom navrhnuté tak, aby obsahovalo 5 jedál na obdobie 7 dní. Je samozrejme na vás, ako si jedlá počas tohto obdobia rozdelíte a či využijete jednotlivé chody v baleníalebo či chcete jesť výlučne len jedlá z balíčka. Osobne sa prikláňam skôr k prvej možnosti, kedy jednotlivé jedlá fungujú skôr ako doplnok pestrej stravy. Obrovskou výhodou tohto balíčka je veľmi rýchla a jednoduchá príprava jedál, čo oceníte najmä vtedy, ak nemáte počas dňa veľa času na varenie.

Samozrejme, jednotlivé jedlá KetoMix môžete kombinovať s akýmikoľvek potravinami, ktoré sa hodia do keto diéty. Tejto téme sme sa už venovali v našom porovnaní najlepších keto diét, na ktoré opäť odkazujem. Z tohto konkrétneho balíčka sa odporúča kombinovať s niečím najmä bielkovinovým chlebom alebo kuracím mäsom. so špenátom, ale fantázii sa medze nekladú, takže si môžete prispôsobiť takmer každé jedlo. Ideálne je doplniť ich aspoň čerstvou zeleninou.

Nenechajte sa zmiasť vysokou cenou

Na prvý pohľad sa cena za týždenné balenie môže zdať pomerne vysoká. Keď si však uvedomíte, že obsahuje 35 samostatných chodov, je táto cena úplne v poriadku. V porovnaní s konkurenčnými výrobcami podobných diétnych balíčkov je dokonca jedným z najvýhodnejších. Tvrdenie o 35 kurzoch však treba brať s rezervou, pretože celých 15 porciíIde o proteínový kokteil, ktorý pre väčšinu ľudí pravdepodobne nebude ekvivalentom jedného normálneho jedla. Napriek tomu je množstvo a kvalita obsiahnutých jedál dostatočná na to, aby bola konečná cena viac než prijateľná.

Záverečné hodnotenie

Aký je teda náš záverečný verdikt? Je prémiový týždenný balíček ketodiet KetoMix niečo, do čoho sa oplatí investovať? Ak hľadáte balíček plný jednoduchých a nutrične bohatých jedál, ktoré sa hodia do vášho jedálnička, je to určite jedna z najlepších možností na trhu. Ak chcete schudnúť, ale neviete variť, tento balík vám pomôže dosiahnuť nutrične vyváženú stravu. Treba však povedať, že ak je vaším cieľom prísna keto diéta, pri ktorej by mal byť denný príjem sacharidov pod 5 gramov, potom budete musieť byť s týmto balíčkom opatrní na svoju hmotnosť.s, niektoré z jedál v balení nebudú pre vašu hmotnosť ideálne, pretože obsahujú príliš veľa sacharidov pre prísnu keto diétu. Napriek tomu balenie obsahuje vysoké množstvo bielkovín a v porovnaní s bežnoučo oceníte počas chudnutia.

Ak vás týždenný balíček od KetoMixu stále neoslovil, neprehliadnite náš rebríčekcheck najlepších keto diét, v ktorom si posvietime aj na ďalších výrobcov a ich diétne balíčky.

Vyskúšajte KetoMix za najlepšiu cenu

 

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.