Reflex Omega 3: jedny z najlepších omega 3 na trhu? [recenzia]

Omega 3 mastné kyseliny sú jedným zo základných doplnkov a nemali by chýbať v strave žiadneho športovca. V bežnej stredoeurópskej strave sú zastúpené veľmi minimálne, čo so sebou prináša množstvo negatívnych účinkov na zdravie. Viac informácií o tejto téme nájdete napríklad v našom článku Omega 3 pod mikroskopom. V dnešnej recenzii sa namiesto rozprávania o tom, ako sú omega 3 mastné kyseliny prospešné, zameriame na jeden výrobok, ktorý vám môže pomôcť vyriešiť nedostatok omega 3. Konkrétne ide o Reflex Omega 3, ktorý sa výborne umiestnil aj v našom rebríčku najlepších omega 3 mastných kyselín.

Reflex Nutrition Omega 3
Kategória: Iné
Veľkosť balenia
9.0/10
Dávkovanie
8.0/10
Kvalita
9.0/10
Zložky
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnotenie
9.0
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre Reflex Nutrition Omega 3
Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 7,88
Cena:  € 12,69

Značku Reflex netreba predstavovať. Táto stálica na českom trhu patrí medzi najkvalitnejších výrobcov športových doplnkov. Spomenúť môžeme napríklad Reflex Nexgen PRO, ktorý sa v našom porovnaní najlepších multivitamínov umiestnil na prvom mieste.

Čisté a kvalitné zložky

Základom každého kvalitného výživového doplnku je čisté zloženie bez zbytočných prísad. Reflex Omega 3 to spĺňa, pretože okrem samotnej želatínovej kapsule obsahuje len 1000 mg rybieho oleja. Jedna kapsula teda obsahuje 330 mg EPA a 220 mg DHA. V porovnaní s väčšinou konkurenčných výrobkov sú to skvelé hodnoty. To je obrovská výhoda, pretože u niektorých výrobkov nie je nezvyčajné, ževýrobcovia ponúkajú produkty s nízkym obsahom účinných látok s cieľom ušetriť peniaze. Okrem toho musíme oceniť, že výrobok neobsahuje žiadne zbytočné plnidlá, s ktorými sa môžeme stretnúť u niektorých výrobcov. Z hľadiska zloženia sa preto v konečnom dôsledku nemáme na čo sťažovať.

Neprehliadnite
Ak hľadáte produkt s bezkonkurenčným zložením, určite vás zaujme naša recenzia Opti Omega-3. Tie obsahujú ešte viac účinných látok a okrem iného sa môžu pochváliť úplnou čistotou zloženia.

Jednoduché dávkovanie

Jedno balenie obsahuje celkom 90 kapsúl. Výrobca odporúča užívať tri kapsuly denne. Ak tento postup dodržíte, balenie vám vydrží 30 dní, čo je medzi podobnými produktmi celkom štandardné. V tomto prípade jedna denná dávka obsahuje 990 mg EPA a 660 mg DHA. Ak však v niektoré dni vaša strava obsahuje vyššie množstvo prirodzene sa vyskytujúcich omega-3 mastných kyselín, možno budete chcieť užívať menej kapsúl. Zároveň treba zdôrazniť, že omega 3 mastné kyseliny by sa mali dávkovať s jedlom, aby sa maximalizovala ich využiteľnosť.

omega 3 reflex
Omega 3 od Reflexu patrí k tomu najlepšiemu na trhu.

Vynikajúci pomer ceny a kvality

Hodnota za peniaze je jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré v našich recenziách zohľadňujeme. Reflex Omega 3 si aj v tomto ohľade vedie celkom dobre. Hoci nepatria medzi najlacnejšie produkty na trhu, vďaka vysokej kvalite a veľmi čistému zloženiu majú takmer bezkonkurenčný pomer cena/kvalita. Cena za dennú dávku sa samozrejme odvíja od toho, koľko kapsúl denne užijete. Ak sa z nejakého dôvodu rozhodnete užívať napríklad len 2 kapsule (možno preto, že vaše strava obsahuje dostatok omega 3 mastných kyselín), výsledná cena za dávku sa zníži. Je však pravda, že ak hľadáte produkt z nižšej cenovej kategórie, Reflex Omega 3 pre vás nebude tou najlepšou voľbou. Je však otázne, či sa investícia do menej kvalitných doplnkov výživy nakoniec vôbec oplatí.

Cenová tabuľka pre Reflex Nutrition Omega 3
Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 7,88
Cena:  € 12,69

Záverečné hodnotenie

Nie náhodou je Reflex Omega 3 často označovaný za jednu z najlepších omega 3 mastných kyselín na trhu. Majú veľmi kvalitné a predovšetkým čisté zloženie. Aj keď nie sú najlacnejšie v prepočte na dennú dávku, dá sa povedať, ževzhľadom na kvalitu uvedených zložiek je výsledný pomer cena/kvalita naozaj vynikajúci. Ak máte radi kvalitné výživové doplnky, na ktoré sa môžete spoľahnúť, Reflex Omega 3 vám môžeme vrelo odporučiť.

V prípade, že vás tento produkt nezaujal, navštívte naše porovnanie najlepších omega 3 mastných kyselín a vyberte si ten, ktorý vám najviac vyhovuje.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.