Proteínové palacinky SmartFuel: najlepšie palacinky na trhu? [recenzia]

Chutné jedlá, ktoré majú dobré zloženie aj výživové hodnoty sú spásou všetkých športovcov, ktorí dodržiavajú prísnu diétu. Našťastie, v dnešnej dobe neexistujú žiadne výnimky a existuje nespočetné množstvo spôsobov, ako si pripraviť chutné a zdravé jedlá v pohodlí domova. Jedným z príkladov sú proteínové palacinky od spoločnosti SmartFuel, ktoré sme mali možnosť vyskúšať. Sú naozaj také dobré, ako vyzerajú? A môžete si ich počas diéty dopriať bez výčitiek? To a oveľa viac sa dozviete v dnešnej recenzii.

SmartFuel Proteinové lívance
Kategória: Potraviny
Chuť
10.0/10
Príprava
9.0/10
Konzistentnosť
10.0/10
Zložky
10.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnotenie
9.4
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre SmartFuel Proteinové lívance
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 7,64

Hoci česká značka SmartFuel nie je na trhu veľmi dlho, za pomerne krátku dobu svojej existencie si stihla získať veľké množstvo priaznivcov. Výrobky SmartFuel sa vyznačujú veľmi dobrým pomerom ceny a kvality, preto sa často umiestňujú v rebríčkochV našich porovnaniach najlepších doplnkov výživy sa často umiestňujú na popredných miestach. Príkladom je rebríček najlepších srvátkových proteínov. Viac informácií o tejto značke si môžete prečítať aj v našej recenzii proteínových tyčiniek SmartFuel.

Zložkám nemáme čo vytknúť

Proteínové tyčinky SmartFuel obsahujú v podstate len 4 zložky. Základom je extrudovaná ryžová múka, ktorá dodáva hotovým tyčinkám krásne nadýchanú konzistenciu. Zdrojom bielkovín je srvátkový koncentrát s príchuťou piškótového koláča, ktorý obsahujeMedzi ingrediencie však patrí aj pasterizovaný sušený vaječný bielok a sušené odstredené mlieko. Nenájdeme tu však zbytočne pridané farbivá a podobné prísady. Musím oceniť, že sa výrobcovi podarilo zladiť ingrediencie tak, aby obsahovali len kvalitné suroviny, ale aby konzistencia a chuť lievancov zostala úplne dokonalá. Jedna porcia hranolčekov obsahuje 161 kcal, 13 g bielkovín, 21 g sacharidov a 0,8 g tuku. Zloženie ako celok treba hodnotiť výborne, čo platí aj pre nutričné hodnoty, ktoré sú lepšie ako u väčšiny konkurenčných výrobkov.

Proteínové palacinky SmartFuel
Skvelé nutričné hodnoty a vysoký obsah bielkovín. Také sú proteínové palacinky SmartFuel.

Jednoduchá a rýchla príprava

Okrem vyladených ingrediencií je výhodou vopred namiešanej zmesi na palacinky aj mimoriadne jednoduchá príprava. Stačí zmiešať 50 g prášku so 150 ml vody alebo mlieka a výslednú zmes opiecť z oboch strán na panvici. Celá príprava tak trvá len niekoľko minút. Jedno balenie obsahuje pri dodržaní odporúčaného dávkovania 6 porcií, čo úprimne povedané nie je vôbec zlé.

Úžasne nadýchaná konzistencia

Ak musíme na proteínových palacinkách SmartFuel niečo naozaj vyzdvihnúť, tak je to skvelá chuť a predovšetkým úžasne nadýchaná konzistencia. Chuť palaciniek nie je príliš sladká, a pritom si ich môžete vychutnať bez akýchkoľvek ďalších prísad. Ak sa však rozhodnete ich niečím ochutiť, máte v podstate neobmedzené možnosti, pretože chuť lievancov sa hodí takmer ku všetkému.

Fritézy môžete ochutiť napríklad čerstvým ovocím, ale skvelé sú aj kvalitné orechy. Naše porovnanie najlepších orechových masiel vám pomôže vybrať tie najlepšie orechové maslá. A ak by ste chceli do svojich fritéz pridať ďalšie bielkoviny, vychutnajte si ich napríklad s tvarohom. Osobne však musím povedať, že väčšinu z nich som zjedla samotné, pretože chuť samotných lísok ma úplne ohúrila.

Za kvalitné suroviny si musíte priplatiť

Zatiaľ čo doteraz sme proteínové lívance SmartFuel len chválili, pri hodnotení ceny musíme byť oveľa kritickejší. V čase písania tejto recenzie vyšla jedna porcia na necelých 42 korún, čo je v porovnaní s konkurenciou naozaj vysoká suma. Ostatné výrobky v našom porovnaní najlepších proteínových placiek sú oveľa lacnejšie a rozdiel je často naozaj výrazný. Na tomto mieste je však fér spomenúť, že vysoká cena je spôsobená kvalitou ingrediencií a tým, že sa výrobca neuchýlil k použitiu nekvalitných surovín. Ak sa na cenovku výrobku pozrieme touto optikou, zrazu sa nezdá taká hrozná. Dokonca si dovolím tvrdiť, že výsledný pomer cena/kvalita SmartFuel Protein Pancakes je jeden z najlepších na trhu.

Cenová tabuľka pre SmartFuel Proteinové lívance
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 7,64

Hodnotenie na záver

Ak hľadáte kvalitné proteínové palacinky alebo lievance a ide vám o to, aby ste mali naozaj poctivé ingrediencie a zároveň skvele chutia, s proteínovými palacinkami od spoločnosti SmartFuel neurobíte chybu. Opäť musím vyzdvihnúť ich úžasne nadýchanú konzistenciu, ktorá nemá medzi podobnými výrobkami obdobu. Cena je síce vyššia, ale vzhľadom na vyššie uvedené si myslím, že sa oplatí za tieto palacinky priplatiť.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.