Najlepšie proteíny pre ženy na rok 2024: porovnanie a rebríček

Kvalitné bielkoviny sú v súčasnosti nevyhnutnosťou pre každého silového športovca. Nemusíte však nevyhnutne dvíhať ťažké váhy, aby ste to považovali za užitočné. V podstate ho môže využiť každý, kto je akýmkoľvek spôsobom aktívny. Ako si však vybrať takýto proteín? Na trhu je ich nespočetné množstvo a je naozaj ťažké sa v nich zorientovať. A sú všetky vhodné pre ženy? Ak vás tieto otázky trápia, ste na správnom mieste.

V našom rebríčku sme zoradili najkvalitnejšie proteíny na trhu podľa ich zloženia, ceny, kvality zložiek a ďalších dôležitých faktorov. Samozrejme, mysleli sme na to, aby sme uspokojili potreby všetkých žien, ktoré potrebujú doplniť kvalitné bielkoviny po tréningu.

Porovnanie najlepších proteínov pre ženy

Poradie Obrázok Produkt Hlavné výhody Cena Informácie
1. PROM-IN CFM Pure Performance PROM-IN CFM Pure Performance

30,4 g bielkovín na porciu 3 veľkosti balenia 9 príchutí

€ 52,53
2. Scitec 100% Whey Protein Professional Scitec 100% Whey Protein Professional

22 g bielkovín na porciu 5 veľkostí balenia 16 dostupných príchutí

€ 55,29 - € 68,90
3. Czech Virus Pure Elite CFM Czech Virus Pure Elite CFM

23,1 g bielkovín na porciu 2 veľkosti balenia 3 dostupné príchute

€ 56,08 - € 75,90
4. Reflex Instant Whey Pro Reflex Instant Whey Pro

20 g bielkovín na porciu 4 veľkosti balenia 6 príchutí

€ 62,30 - € 99,95
5. Bulk Powders Pure Whey Protein Bulk Powders Pure Whey Protein

24,2 g bielkovín na porciu 3 veľkosti balenia 28 dostupných príchutí

6. Vilgain Whey Protein Vilgain Whey Protein

22 g bielkovín na porciu 3 veľkosti balenia 3 dostupné príchute

€ 40,69
7. Amix Whey Pure Fusion Protein Amix Whey Pure Fusion Protein

26,25 g bielkovín na porciu 5 veľkostí balenia 15 príchutí

€ 43,08 - € 54,95
8. Extrifit High Whey 80 Extrifit High Whey 80

23 g bielkovín na porciu 2 veľkosti balenia 12 príchutí

€ 52,07 - € 54,15

Podrobná analýza najlepších proteínov pre ženy

1. PROM-IN CFM Pure Performance

PROM-IN CFM Pure Performance

CFM Pure Performance od spoločnosti Prom-IN je prvý v našom rebríčku najlepších proteínov pre ženy. Čím si zaslúžil svoje umiestnenie? Jeho najväčšou výhodou je skutočne vysoký obsah bielkovín v jednej dávke - každá odmerka obsahuje až 30,4 gramu bielkovín. Samozrejme, vyrába sa mimoriadne šetrnou metódou CFM, so širokým výberom príchutí a bezproblémovou rozpustnosťou. Prom-IN CFM Pure Performance je jednoducho stávka na istotu, ktorá vás nesklame.

Výhody:

 • Vysoký obsah bielkovín v každej porcii
 • Skvelý pomer ceny a kvality
 • Žiadne kontroverzné prídavné látky
 • Vynikajúca chuť
 • Bezproblémová rozpustnosť
 • Obsahuje tráviace enzýmy a probiotické kultúry

Nevýhody:

 • Obsahuje 2,7 g tuku na porciu

O výrobcovi:
Český výrobca športových doplnkov Prom-IN patrí k absolútnej špičke v našej krajine. Nie je prekvapením, že ide o jednu z najobľúbenejších a najosvedčenejších značiek medzi silovými športovcami. Produkty Prom-IN sa vyznačujú predovšetkým skvelým pomerom ceny a kvality, čo dokazuje, že aj za málo peňazí môžete získať veľa hudby. Sortiment spoločnosti zahŕňa takmer všetko - od proteínov cez vitamíny a minerály až po probiotiká a predtréningovky. O svoje skúsenosti s produktmi Prom-IN sme sa podelili napríklad v recenziách vynikajúceho predtréningového prípravku Serious PRE alebo multivitamínu Vita Solution.

V jednej dávke (40 gramov) nájdete:

 • 30,4 gramov bielkovín
 • 2 g sacharidov
 • 2,7 g tuku
 • 0,3 g vlákniny
 • Enzýmy laktáza, bromelaín a papaín
 • Probiotické kultúry Lactobacillus acidophilus, bifidobacterium longum a Lactobacillus casei

Pri pohľade na zloženie asi každého najviac zaujme skutočne vysoký obsah bielkovín. Je to samozrejme spôsobené vysokým obsahom bielkovín v celom výrobku (76 %) a vysokou odporúčanou dávkou. Obsah sacharidov neohromí, ale ani neurazí. Vysoký obsah tuku je jediná vec, ktorú môžeme zložkám vytknúť - 2,7 g na porciu je naozaj veľa. Pochvalu si však zaslúži prítomnosť tráviacich enzýmov a probiotických kultúr. Ich obsah v proteíne sa síce nikdy nevyrovná samostatnému produktu (pozri naše porovnanie najlepších probiotík), ale ich pozitívny vplyv na trávenie rozhodne nemožno poprieť. Z tohto dôvodu hodnotíme aj zložky ako celok veľmi pozitívne.

Záverečné hodnotenie:
Ako som napísal na začiatku, Prom-IN CFM Pure Performance je jednoducho stávka na istotu. Spoločnosť Prom-IN je osvedčený výrobca, ktorý len zriedkakedy uvedie na trh výrobok, ktorý má veľký úspech. CFM Pure Performance spĺňa všetko, čo by mal kvalitný srvátkový proteín spĺňať. Jediné, čo nás na jeho zložení trochu sklamalo, je už spomínaný vyšší obsah tuku, ale inak musíme výrobcu v tomto smere rozhodne pochváliť. Žiadny z ostatných produktov v našom rebríčku nemá vyššiu bielu farbubielkovín v jednej porcii sa blíži k obsahu viac ako 30 g bielkovín v jednej porcii. Je pravda, že za podobnú kvalitu musíte zaplatiť o niečo viac, ale aj tak hodnotíme výsledný pomer cena/kvalita veľmi pozitívne a proteín CFM Pure Performance môžeme všetkým vrelo odporučiť.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Bohužiaľ, nepodarilo sa nám nájsť žiadny obchod s týmto produktom.
Skúste porovnať ceny na Heureka.sk

2. Scitec 100% Whey Protein Professional

Scitec 100% Whey Protein Professional

V tesnom závese za najvyššie umiestneným produktom v rebríčku je Scitec 100% Whey Protein Professional. Táto kombinácia srvátkového koncentrátu a izolátu si od nás vyslúžila takéto dobré hodnotenie predovšetkým vďaka vynikajúcim nutričným hodnotám a skvelému pomeru ceny a kvality. Scitec 100% Whey Protein Professional je k dispozícii v celkom 16 rôznych príchutiach, takže si každý nájde niečo pre seba.

Výhody:

 • Skvelý pomer ceny a kvality
 • Vynikajúca rozpustnosť a výborná chuť
 • Len 1,4 g sacharidov
 • Celkovo je k dispozícii 16 príchutí
 • Kombinácia srvátkového koncentrátu a izolátu
 • Bezproblémová stráviteľnosť

Nevýhody:

 • Obsah bielkovín na porciu by mohol byť o niečo vyšší

O výrobcovi:
Spoločnosť Scitec Nutrition patrí dlhodobo medzi špičku v oblasti športovej výživy na európskom trhu. Skvelú povesť si získala predovšetkým vďaka svojim sofistikovaným proteínom, ktoré predáva v rekordných množstvách. Z tohto dôvodu svoje srvátkové bielkoviny podrobne testuje, aby zabezpečila najvyššiu možnú kvalitu svojich výrobkov pre konečného zákazníka. Spoločnosť však samozrejme ponúka aj ďalšie dôležité doplnky, ako sú BCAA, predtréningovky, vitamíny alebo minerály. S niektorými produktmi ste sa mohli stretnúť napríklad v našom porovnaní najlepších vitamínov D alebo v našom rebríčku najlepších kolagénov.

V jednej porcii (30 gramov) banánovej príchute nájdete:

 • 22 gramov bielkovín
 • 1,4 g sacharidov
 • 2 g tuku
 • 100 mg l-leucínu
 • 210 mg l-glutamínu
 • 990 mg taurínu
 • 12 mg bromelaínu
 • 12 mg papaínu

Hlavnou výhodou tohto prípravku je relatívne nízky obsah sacharidov a tukov. Na druhej strane by sme uvítali o niečo vyšší obsah bielkovín (najmä vzhľadom na to, že proteín obsahuje izolát aj koncentrát). Treba tiež pochváliť spektrum obsiahnutých aminokyselín a prítomnosť tráviacich enzýmov bromelaínu a papaínu. Miernym sklamaním je obsah zbytočných prísad, ktoré kazia celkový dojem z bielkovín. Podrobnejšie informácie o zložkách nájdete v našej samostatnej recenzii venovanej produktu Scitec 100% Whey Protein Professional.

Záverečné hodnotenie:
100% Whey Protein Professional od spoločnosti Scitec si rozhodne zaslúži chválu, ktorá sa naň valí zo všetkých strán. Máme k nemu niekoľko drobných výhrad, ale nie je to nič zásadné. Okrem toho vychádza pomerne rozumne na jednu porciu, čo je vždy jednoznačné plus. Na záver nám neostáva nič iné, len ju vrelo odporučiť začiatočníkom am nováčikov, ako aj skúsenejších športovcov, ktorým záleží na kvalite.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 55,29
Cena:  € 56,08
Cena:  € 68,90

3. Czech Virus Pure Elite CFM

Czech Virus Pure Elite CFM

Pure Elite CFM od spoločnosti Czech Virus od nás tiež dostáva veľmi dobré hodnotenie. Vyznačuje sa predovšetkým vynikajúcim zložením a prvotriednou kvalitou spracovania. Je to kombinácia srvátkového koncentrátu a iolzátu v pomere 9/1, čo nie je to isté akoNie je to veľký zázrak, ale pozitívne prispieva k veľmi dobrej stráviteľnosti. K tomu prispievajú aj prítomné tráviace enzýmy a probiotické kultúry.

Výhody:

 • Prvotriedne spracovanie
 • Nízky obsah sacharidov a tukov
 • Obsahuje tráviace enzýmy a probiotické kultúry
 • Vynikajúca chuť
 • Veľmi dobrá stráviteľnosť

Nevýhody:

 • Vyššia cena

O výrobcovi:
Czech Virus je jedným z popredných predajcov výživových doplnkov v Českej republike, ktorý je známy vysokou kvalitou svojich výrobkov. V ponuke tohto výrobcu nájdete všetky dôležité doplnky, bez ktorých sa nezaobíde žiadny silový športovec.Aj preto sa značka teší podpore mnohých známych osobností. O naše skúsenosti s produktmi Czech Virus sme sa s vami podelili napríklad v recenzii predtréningovky Beast Virus alebo kĺbovej výživy Joint Max.

Vjednej porcii (30 gramov) vanilkovej príchute nájdete:

 • 23,1 gramov bielkovín
 • 1,71 g sacharidov
 • 1,8 g tuku
 • 80 mg probiotík LifeinU™
 • 50 mg DigeZyme® tráviacich enzýmov

Zloženie proteínu Czech Virus Pure Elite CFM zaručuje bezproblémovú stráviteľnosť. Zabezpečujú to tráviace enzýmy spolu s obsiahnutými probiotickými kultúrami. Veľkou výhodou je však aj kombinácia srvátkového koncentrátu a izolátu, vďaka ktorej sa bielkoviny vstrebávajú priebežne. Musíme tiež pochváliť veľmi dobrý pomer všetkých troch makroživín. 23,1 g bielkovín pravdepodobne nikoho zo stoličky nezdvihne, ale aj tak je to solídna dávka. Podrobnejšie informácie o zložení a ďalších vlastnostiach proteínu sme napísali v našej samostatnej recenzii Pure Elite CFM.

Záverečné hodnotenie:
Česká značka Virus je veľmi dobre známa kvalitou svojich doplnkov, takže asi nikoho neprekvapí, že v našom porovnaní dopadla veľmi dobre. Pure Elite CFM je prémiový proteín, ktorý vďaka svojim zložkám patrí medzi to najlepšie, čo môžete na trhu v tejto cenovej kategórii nájsť. Je síce pravda, že nepatrí k najlacnejším proteínom v našom porovnaní, ale vyššiu cenu jednoznačne kompenzuje kvalita.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 56,08
Cena:  € 58,40 -11%
Cena:  € 75,90

4. Reflex Instant Whey Pro

Reflex Instant Whey Pro

Na ďalšom mieste sa umiestnila Instant Whey Pro od spoločnosti Reflex. Obsahuje až 80 % bielkovín. Opäť ide o kombináciu srvátkového izolátu a koncentrátu, tentoraz však v prospech čistejšieho izolátu. Navyše obsahuje až 2 miliardy probiotických kultúr, ktoré podporujú trávenie a zvyšujú celkovú kvalitu výrobku.

Výhody:

 • Vynikajúca cena
 • Minimálne množstvo tukov a sacharidov
 • 80% obsah bielkovín
 • Obsahuje tráviace enzýmy a probiotické kultúry
 • Žiadne kontroverzné prídavné látky

Nevýhody:

 • Obsah bielkovín na porciu nie je príliš vysoký

O výrobcovi:
Spoločnosť Reflex si dlhodobo udržiava pozíciu na trhu so športovými doplnkami ako osvedčený výrobca vysokokvalitných produktov. Od svojho vzniku v roku 1996 sa spoločnosť pýši prvotriednou kvalitou všetkých svojich výrobkov. Je preto pochopiteľné, že investuje veľké prostriedky do výskumu nezávislých testov kvality. Zákazníci ocenia aj to, že spoločnosť využíva len energiu z obnoviteľných zdrojov. S produktmi Reflex ste sa mohli stretnúť v našej recenzii multivitamínu Nexgen PRO alebo v našom rebríčku najlepších izolátov.

V jednej porcii (25 gramov) banánovej príchute nájdete:

 • 20 gramov bielkovín
 • 1,3 g sacharidov
 • <0,5 g tuku
 • 0,8 g vlákniny
 • 50 mg DigeZyme® tráviacich enzýmov
 • 2 miliardy probiotických kultúr (Bacillus Coagulans, Bifidobacterium Bifidum, Lactobacillus Acidophilus a Lactobacillus Rhamnosus)

Na prvý pohľad je zrejmé, že jedna porcia Reflex Instant Whey Pro má podozrivo nízky obsah bielkovín, hoci tvoria celých 80 % zloženia. Je to spôsobené tým, že výrobca uvádza iba 25 g bielkovín ako jednu porciu. Vďaka tomu sa mu darí udržiavať cenu za porciu na veľmi nízkej úrovni, rovnako ako vo výsledku nájdeme minimum sacharidov a tukov v jednej porcii. Má to však aj svoju nevýhodu, a tou je veľmi nízky obsah bielkovín. Osobne by som preto odporučil trochu zvýšiť dávkovanie, pretože v opačnom prípade sa tiež vynechá maximálny účinok, ktorý tento produkt ponúka. Podrobnejšie informácie o zložkách v tomto prípade sme pripravili v samostatnom podrobnom prehľade.

Záverečné hodnotenie:
Reflex Instant Whey Pro je vysokokvalitný proteín, ktorý má naozaj skvelé nutričné hodnoty a obsahuje prospešné pridané látky, ktoré majú veľmi pozitívny vplyv na trávenie. Jediný problém vidím v nastavení dávkovania, ktoré jednoducho nie je ideálne pre potreby silových športovcov. Našťastie nie je problém pridať do šejkra trochu bielkovín navyše. Konečná cena bude aj v takomto prípade vo veľmi prijateľnom rozsahu. Celkovo musíme tento produkt hodnotiť veľmi pozitívne.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 66,48 -17%
Cena:  € 62,30
Cena:  € 64,10
Cena:  € 66,00
Cena:  € 99,95

5. Bulk Powders Pure Whey Protein

Bulk Powders Pure Whey Protein

Pure Whey Protein od Bulk Powders je skvelou voľbou pre každého, kto hľadá kvalitné bielkoviny za prijateľnú cenu. V skutočnosti je na základe počtu porcií takmer najlepší zo všetkých produktov v našom rebríčku. Aj napriek tomu si však zachováva veľmi dobré nutričné hodnoty, takže výsledný pomer ceny a kvality je skvelý.

Výhody:

 • Výhodná cena
 • Veľký počet príchutí na výber
 • Vysoký obsah bielkovín
 • Vyrobené vysokokvalitnou metódou CFM
 • Skvelý pomer ceny a kvality

Nevýhody:

 • Niektoré príchute obsahujú pomerne veľa sacharidov

O výrobcovi:
Bulk Powders je certifikovaný výrobca športovej výživy zo Spojeného kráľovstva. V repertoári tejto značky nájdete všetky produkty, ktoré potrebuje každý silový športovec. Zaujímavosťou je, že spoločnosť sa pýši udržateľnosťou. Preto je 90 % ich obalov vyrobených z obnoviteľných materiálov a 87 % ich proteínových balení je vhodných na domáce kompostovanie. S výrobkami Bulk Powders ste sa už mohli stretnúť v našom porovnaní najlepších arašidových masiel.

V jednej porcii (30 gramov) neochutenej verzie nájdete:

 • 24,2 gramov bielkovín
 • 1,5 g sacharidov
 • 2 g tuku

Zloženie bielkovín závisí najmä od toho, o akú príchuť ide. V tom osobne vidím najväčšiu nevýhodu tohto produktu. Zatiaľ čo výživové hodnoty neochuteného variantu sú skutočne chvályhodné, napr.čokoládové príchute obsahujú až 3,6 g sacharidov na jednu porciu, čo je veľa. Preto je veľmi ťažké zhodnotiť zloženie akýmkoľvek všeobecným spôsobom. Pozitívne však je, že sme v žiadnej z príchutí nenarazili na kontroverzné prísady, ktoré by mali niekoho znepokojovať. Aj napriek tomu by som však odporúčal držať sa neochutenej verzie s ohľadom na výživové hodnoty, alebo pre lepšiu chuť siahnuť po trochVanilková príchuť, ktorá síce obsahuje 2,7 g sacharidov na jednu odmerku, ale je druhou najlepšou možnosťou popri neochutenom variante.

Záverečné hodnotenie:
Bulk Powders Pure Whey Protein v nás zanechal zmiešané pocity, preto sme sa rozhodli umiestniť ho približne do stredu nášho porovnania ako kompromis. Neochutený variant si v porovnaní s konkurenciou vedie veľmi dobre, ale to isté sa nedá povedať o ochutených variantoch. Ak sa teda nachádzate vo fáze tréningu, v ktorej je nevyhnutné prísne sledovať sacharidov, odporúčam siahnuť po neochutenom variante alebo si namiesto neho vybrať iný proteín.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Bohužiaľ, nepodarilo sa nám nájsť žiadny obchod s týmto produktom.
Skúste porovnať ceny na Heureka.sk

6. Vilgain Whey Protein

Vilgain Whey Protein

V našom rebríčku nesmie chýbať srvátkový proteín od spoločnosti Vilgain. V súčasnosti je jedným z najobľúbenejších výrobcov športových doplnkov v našej krajine. Veľkou výhodou tohto proteínu je najmä jeho veľmi prijateľná cena, ktorá je pre mnohých športovcov rozhodujúcim faktorom pri výbere športových doplnkov. Okrem toho sa srvátkový proteín Vilgain môže pochváliť aj slušným obsahom bielkovín a veľmi dobrou chuťou.

Výhody:

 • Veľmi dobrá cena
 • Osvedčený výrobca
 • Vynikajúce chute
 • Žiadne kontroverzné prídavné látky
 • Kvalitné zložky

Nevýhody:

 • Vysoký obsah sacharidov a tukov

O výrobcovi:
Nie je to tak dávno, čo ste sa mohli stretnúť s výrobkami Vilgain pod značkou Aktin. V skutočnosti je to spoločnosť, ktorá stojí za značkou Vilgain. Dôvodom zmeny názvu bola expanzia do zahraničia, ale inak sa výrobky tohto výrobcu vôbec nezmenili. Aktina ako takého snáď ani netreba nikomu predstavovať. V súčasnosti je jedným z najobľúbenejších výrobcov a predajcov športovej výživy v našej krajine. O naše skúsenosti s výrobkami tejto značky sme sa s vami už podelili, napríklad v recenzii Vilgain Creatine Creapure® alebo v porovnaní najlepších proteínových tyčiniek.

V jednej porcii (30 gramov) nájdete:

 • 22 gramov bielkovín
 • 4,2 g sacharidov
 • 2,2 g tuku

Nenašli sme žiadne pridané tráviace enzýmy, probiotické kultúry ani žiadne iné pridané látky, ktoré by výrobok akýmkoľvek spôsobom vylepšovali. To však nemusí byť nevyhnutne veľký problém, pretože tomu zodpovedá aj cena. Kde však už vidím problém, je vysoký obsah sacharidov a tukov. Viac ako 4 g sacharidov na porciu je naozaj veľa a ľahko najvyšší obsah zo všetkých výrobkov, ktoré sa dostali do nášho porovnania. Podrobnejšie informácie o zložkách a oveľa viac nájdete v samostatnej recenzii na Vilgain Whey Protein.

Záverečné hodnotenie:
Vilgain Whey Protein je skvelou voľbou najmä pre športovcov, ktorí hľadajú kvalitné bielkoviny, ale zároveň je pre nich dôležitá cena. Hoci zloženie tohto proteínu nemôže konkurovať tomu najlepšiemu, čo ponúkajú niektorí konkurenti výrobcov, ale vďaka nízkej cene je výsledný pomer cena/kvalita naozaj dobrý.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 40,69

7. Amix Whey Pure Fusion Protein

Amix Whey Pure Fusion Protein

Značka Amix tiež ponúka vysokokvalitné bielkoviny. Proteín Whey Pure Fusion kombinuje to najlepšie zo srvátkového koncentrátu a izolátu v pomere 1:1. Vďaka tomu každá odmerka obsahuje až 26,25 g bielkovín, čo je naozaj dobrá dávka.

Výhody:

 • Vysoký obsah bielkovín
 • Kombinácia srvátkového izolátu a koncentrátu
 • Výber až z 15 príchutí
 • Vysokokvalitné spracovanie
 • Obsahuje tráviace enzýmy

Nevýhody:

 • Vyšší obsah sacharidov

O výrobcovi:
Amix Nutrition je vlajkovou značkou britskej spoločnosti LargeLife Limited a na trhu so športovou výživou pôsobí už dlhé roky. Kombinácia najnovších technológií, dlhoročného výskumu a sledovania aktuálnych trendov v oblasti športovej výživy pomáha spoločnosti udržiavať prvotriednu kvalitu všetkých svojich výrobkov. V sortimente Amix Nutrition nájdete naozaj všetko - od proteínov cez kĺbovú výživu až po CBD oleje. S produktmi tejto značky ste sa už mohli stretnúť v našej recenzii Amix HydroPure Whey alebo v našom porovnaní najlepších omega 3 mastných kyselín.

Vjednej porcii (35 gramov) nájdete:

 • 26,25 gramov bielkovín
 • 2,7 g sacharidov
 • 1,65 g tuku
 • 52,5 g tráviacich enzýmov DigeZyme®

Najväčšou výhodou proteínu Amix Whey Pure Fusion Protein je nepochybne jeho vysoký obsah bielkovín. V jednej porcii je viac ako 26 gramov bielkovín. Treba však dodať, že je to najmä vďaka tomu, že jedna porcia predstavuje 35 gramov bielkovín, čo je viac ako u väčšiny konkurentov. To je tiež dôvodom pomerne vysokého obsahu sacharidov v jednej porcii. Pochvalu si zaslúži aj prítomnosť tráviacich enzýmov, ktoré podporujú stráviteľnosť bielkovín. Na sladenie sa výrobca rozhodol použiť sukralózu a acesulfam K. Hoci sa o ňom vedú určité spory, v malých množstvách sa nepreukázal.neboli preukázané žiadne škodlivé účinky, a preto sa netreba obávať jeho prítomnosti.

Záverečné hodnotenie:
Ak hľadáte kvalitný proteín s najvyšším obsahom bielkovín, Amix Whey Pure Fusion Protein vás určite nesklame. Kvôli vyššiemu obsahu sacharidov nemusí byť najlepšou voľbou pre vašu diétu, ale stále je veľmi obľúbenou voľbou pre veľkú skupinu silových športovcov. Mierne vyššia cena je vzhľadom na zloženie pochopiteľná a výslednú hodnotu za peniaze musíme hodnotiť pozitívne.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 43,08
Cena:  € 50,54
Cena:  € 54,95

8. Extrifit High Whey 80

Extrifit High Whey 80

Na ďalšom mieste v našom porovnaní sa umiestnila High Whey 80 od spoločnosti Extrifit. Ponúka kombináciu srvátkového koncentrátu (85 %) a izolátu (15 %) za veľmi rozumnú cenu. Jeho výhodou je aj solídny obsah bielkovín v jednej porcii (23 g). Na druhej strane nevýhodou je pomerne vysoký obsah tuku, ktorý prevyšuje všetky ostatné výrobky v rebríčku.

Klady:

 • Kombinácia srvátkového koncentrátu a izolátu
 • Široká škála rôznych príchutí
 • Výhodná cena
 • 23 g bielkovín na porciu

Nevýhody:

 • Vysoký obsah tuku a čiastočne sacharidov

O výrobcovi:
Značka Extrifit je jednou zo stálic na českom trhu. Kto sa ešte nestretol s charakteristickými oranžovými doplnkami? Spoločnosť Extrifit vyrába svoje produkty tak, aby vyhovovali aj tým najväčším pracantom, ktorí majú na svoje telo naozaj vysoké nároky. Preto si môžete byť istí, že všetky výrobky Extrifit sú najvyššej kvality. Viac sa o nich dočítate napríklad v našej recenzii predtréningovky Agrezz alebo v našom rebríčku najlepších l-karnitínových produktov.

Vjednej porcii (30 gramov) vanilkovej príchute nájdete:

 • 23 gramov bielkovín
 • 1,6 g sacharidov
 • 2,8 g tuku
 • Tráviace enzýmy papaín a laktáza

Ako som už spomínal v úvode, oplatí sa sledovať množstvo tukov a sacharidov v tabuľke výživových hodnôt Extrifit High Whey 80. Vo vanilkovej príchuti nájdeme až 2,8 g tuku v každej porcii, čo je v porovnaní s konkurenciou naozaj veľa. Pokiaľ ide o sacharidy, výrobca nimi v príchuti Čokoláda a kokos nešetril - v jednej porcii ich nájdeme 2 gramy. Ak práve nedržíte diétu, nemusí to byť vážny problém, ale aj tak by sme v tomto ohľade radšej videli nižšie hodnoty. Musíme však pochváliť celkom príjemných 23 gramov bielkovín a prítomnosť tráviacich enzýmov papaínu a pH stabilnej laktázy.

Záverečné hodnotenie:
Pre niekoho môžu byť vysoké hodnoty sacharidov a tukov rozhodujúce, ale pre iných nemusia predstavovať taký problém. Treba však spomenúť veľmi dobrú cenu tohto proteínu, pretože patrí k najlacnejším proteínom v našom rebríčku. Napriek tomu si zachováva veľmi dobrú kvalitu. Za zmienku stojí aj veľmi dobrá stráviteľnosť, ktorá je z hľadiska dlhodobého užívania veľmi dôležitá.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 52,07
Cena:  € 54,15

Potrebujú ženy špeciálny proteín?

Skôr ako sa dostaneme k jednotlivým výhodám bielkovín ako takých, musíme si odpovedať na zrejmú otázku. Potrebujú ženy svoj vlastný špeciálny proteín? Odpoveď je veľmi jednoduchá: nie. Je síce pravda, že ženy majú v porovnaní s mužmi iný metabolizmus, iný pomer svalovej hmoty a tuku, iný pomer hormónov v tele a mnoho ďalšieho. To im však nebráni v používaní bežných proteínových výrobkov (ktoré sú určené predovšetkým pre mužov). Ako je teda možné, že sú na trhu proteíny, o ktorých ich výrobcovia tvrdia, že sú určené špeciálne pre ženy? Je to lenlákavý marketing, ktorý nemá žiadny základ v skutočných potrebách športovkýň. To rozhodne neznamená, že ženské telo musí prijímať rovnaké množstvo všetkých živín ako mužské telo. Len na to nepotrebuje špeciálne vyvinutý proteín. Dôvod je celkom logický. Ak je bežný príjem bielkovín dostatočný pre mužov, ktorí potrebujú prijímať viac bielkovín a iných dôležitýchživín, prečo by to nemalo stačiť ženám, ktoré potrebujú všetky živiny v menšom množstve?

Preto sme do nášho rebríčka zaradili významné množstvo bielkovín, ktoré si v našom porovnaní najlepších srvátkových proteínov viedol veľmi dobre. Okrem nich tu však nájdete aj niekoľko produktov určených predovšetkým ženám. V prípade týchto produktov sa bližšie pozrieme na to, ako sa líšia od bežných produktov a či ich v niečom prekonávajú.

Koľko bielkovín by mali ženy denne skonzumovať?

Pokiaľ ide o odporúčané množstvo prijatých bielkovín počas dňa, pre ženy platia tieto všeobecné zásady Všeobecne platí pravidlo, že by mali prijať približne o 0,3-0,5 g na kg telesnej hmotnosti menej ako muži. Spravidla je to 1,3-1,7 g/kg pre priemerný pravidelný tréning naNa účely straty nadbytočných kilogramov, spevnenia svalov a ich vytvarovania. Pre športovkyne, ktoré sa snažia o výraznejšie budovanie svalovej hmoty, je vhodnejšie užívať približne 1,5-2,2 g/kg denne.

Aké sú výhody srvátkového proteínu?

Určite nie je náhoda, že srvátkový proteín je najpoužívanejším športovým doplnkom. Zároveň je pre väčšinu ľudí prvým výživovým doplnkom, s ktorým prichádzajú do kontaktu. Prečo sa nikto nemôže nabažiť tohto ochuteného prášku? Pretože srvátkové bielkoviny sú mimoriadne cenným zdrojom kvalitných bielkovín s vynikajúcim spektrom aminokyselín. Navyše je veľmi dobre a rýchlo stráviteľný, čo je po silovom tréningu absolútne nevyhnutné. Doplnenie dostatočného množstva kvalitných bielkovín po cvičení je nevyhnutné pre rast svalov. Okrem toho srvátkový proteín umožňuje športovcom relatívne ľahko prijať väčšie množstvo bielkovín. V skutočnosti je oveľa jednoduchšie dopriať si proteínový nápoj ako zjesť celú porciu mäsa navyše.

Treba poznamenať, že na trhu sú aj proteíny z iných zdrojov. Veľmi obľúbené sú rastlinné bielkoviny, ktoré obsahujú hrášok, ryžu alebo sóju ako zdroj bielkovín. Hoci tieto produkty fungujú do istej miery rovnako ako srvátkové bielkoviny, nie sú tak dobre využívané. Viac informácií o nich nájdete v našom článku Aký proteín si vybrať?

Neprehliadnite
Všetko o srvátkovom proteíne si môžete prečítať v našom článku Proteín pod mikroskopom, kde sa venujeme aj ďalším výhodám srvátkového proteínu.

Ďalšie zdroje kvalitných bielkovín

Primeraný príjem bielkovín je pre silových športovcov kľúčový. Srvátkové (alebo iné) bielkoviny sú preto veľmi cennou pomôckou, ale to neznamená, že by sme mali zanedbávať iné zdroje bielkovín. V skutočnosti samotné doplnky nikdy nestačia na dosiahnutie požadovaných výsledkov. Môžete užívať najlepší proteín na trhu, ale ak nemáte aj kvalitnú stravu, vaše úsilie bude zbytočné. Na aké potraviny sa teda oplatí zamerať? Prvé by bolo mäso, samozrejme. Hoci v súčasnosti sa čoraz viac ľudí snaží tvrdiť, že mäso je najlepším spôsobom stravovania....ale z pohľadu silového športovca je mäso mimoriadne cennou potravinou. Je logické, že látky potrebné na budovanie svalov sa v najväčšom množstve nachádzajú vo svaloch. Najlepšou voľbou z hľadiska spektra aminokyselín je predovšetkým hovädzí zadok, sviečková a iné druhy hovädzieho mäsa, bravčovú panenku, kuracie mäso a spolu s ním aj morčacie mäso.

Okrem mäsa patria medzi najlepšie zdroje bielkovín aj vajcia (žĺtky a bielky) a mliečne výrobky (tvaroh, jogurt, kefír, skyr, syr). Z rastlinných zdrojov treba spomenúť strukoviny, obilniny alebo sóju. Treba však dodať, že rastlinné bielkoviny majú buď chudobné aminokyselinové spektrum, alebo obsahujú tzv. Sú tiež buď zlé, alebo obsahujú antinutričné látky, ktoré zhoršujú ich vstrebávanie a následné využitie. Z tohto dôvodu by mali siloví športovci čerpať bielkoviny predovšetkým zo živočíšnych zdrojov.

Budem mať svaly po proteíne?

Skutočnosť, že srvátkový proteín je vynikajúcou pomôckou na podporu rastu svalovautomaticky neznamená, že od jeho používania môžete očakávať zázraky. Je to častá chyba, najmä u začínajúcich športovcov, ktorí očakávajte, že za niekoľko týždňov priberiete niekoľko kilogramov svalov s bielkovinami. Podobné obavy sa často vyskytujú u žien, ktoré sa obávajú, že kvôli bielkovinám neúmyselne priberú príliš veľa svalov. Takéto obavy sú však samozrejme úplne zbytočné. Proteín nie je steroid ani zázračný produkt, vďaka ktorému vám narastú svaly bez akejkoľvek námahy. Ak netrénujete ruky trikrát týždenne, naozaj sa nemusíte obávať, že sa jedného dňa zobudíte s bicepsom ako Rich Piana. Naopak, aj u žien, ktoré sa primárne snažia spevniť určité partie a zhadzovanie nadbytočných kilogramov, môžu byť bielkoviny veľmi prospešné.

Ako bielkoviny ovplyvňujú chudnutie

Okrem pozitívneho vplyvu na budovanie svalovej hmoty zohráva dostatočný príjem bielkovín veľkú úlohu aj v procese chudnutia. Dôvodov je niekoľko. Keď sa zvýši príjem bielkovín, logicky sa zníži príjem tukov a sacharidov na úkor bielkovín. Pre mnohých ľudí má už táto zmena pozitívny vplyv na ich stravovanie, čo v konečnom dôsledku znamená menej prijatých kalórií. Bielkoviny majú tiež veľmi dobrý sýtiaci účinok. Jednoducho povedané, jedlo s vysokým obsahom bielkovín vás zasýti na dlhšiu dobuna dlhší čas, takže nebudete mať potrebu siahnuť po inom, zvyčajne nutrične menej vhodnom jedle. To súvisí s nižšou chuťou do jedla. Nech už sú vaše ciele v posilňovni akékoľvek, vysoký príjem bielkovín by mal byť pre vás prioritou. Srvátkový proteín si preto nájde svoje miesto v strave mužov zameranej naa ženy zamerané predovšetkým na chudnutie a spevnenie tela.

Na čo si dať pozor pri výbere proteínu?

Keď už hovoríme o proteínoch, je potrebné sa na chvíľu zastaviť aj pri tom, podľa čoho je vhodné ich vyberať. Prvým faktorom, ktorý treba zvážiť, je obsah bielkovín. To je napokon hlavný dôvod, prečo ľudia užívajú bielkoviny. Obsah srvátkových koncentrátov sa zvyčajne pohybuje okolo 70 %. Toto množstvo bude potom vyššie v prípade izolátov alebo hydrolyzátov, ktoré sú však tiež podstatne drahšie. Viac informácií o rozdelení srvátkových bielkovín nájdete v našom článku Bielkoviny pod mikroskopom.

Okrem toho je potrebné zohľadniť obsah ďalších makroživín (sacharidov a tukov). Naopak, je žiaduce, aby ich množstvo bolo čo najnižšie. Nemali by ste prehliadnuť prítomnosť rôznych kontroverzných sladidiel a farbív (acesulfam K, žltá SY a iné). Na druhej strane je veľmi vítaný obsah rôznych probiotík na podporu trávenia, vitamínov alebo iných prospešných látok. Treba však poznamenať, že v drvivej väčšine prípadov nie je ich obsah ohromujúci a nemožno im pripisovať žiadne prehnané zdravotné výhody.

Všetky tieto faktory sa samozrejme zohľadňujú pri zostavovaní nášho rebríčka a sú starostlivo zvažované. Preto si môžete byť istí, že sme vybrali len produkty, ktoré spĺňajú prísne kritériá a na ktoré sa môžete skutočne spoľahnúť.

Kedy sa oplatí užívať bielkoviny?

Ak dostanem proteín, kedy ho mám užiť? Na prvý pohľad triviálna otázka, ale načasovanie príjmu bielkovín je pre silových športovcov veľmi dôležité. Najdôležitejšie zo všetkého je, aby sa bielkoviny prijímali po tréningu. V opačnom prípade si ho môžete vziať kedykoľvek. Či už ide o raňajky, desiatu alebo dokonca pred spaním. Dôležité je uvedomiť si, že proteín by nemal nahrádzať bežné jedlo, pretože nie je náhradou bežného jedla.Ľudia predsa potrebujú prijímať aj iné živiny, ktoré v bielkovinách jednoducho nenájdete.

Je možné to s bielkovinami prehnať?

Príliš veľa všetkého škodí a príjem bielkovín nie je výnimkou. Našťastie sa v tomto smere nemusíte ničoho príliš obávať. Najčastejším problémom spojeným s nadmerne vysokým príjmom bielkovín sú tráviace ťažkosti. Akonáhle sa vám niečo také stane a máte pocit, že to s bielkovinami naozaj preháňate, jednoducho obmedzte ich príjem a problémy by mali zmiznúť. Viac informácií o tejto téme nájdete v našom článku Predávkovanie proteínmi.

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa tejto témy, neváhajte nás kontaktovať v komentároch, kde vám radi odpovieme. Môžete sa s nami podeliť aj o svoje skúsenosti s jednotlivými proteínmi na zozname.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máte otázku? Alebo chcete len vyjadriť svoj názor? Pošlite nám komentár.